Ledej se vratio i donio Partizanu pobjedu u Morači

0

Trijumf Parnog valjka u Podgorici! Sedam dana nakon što su u istoj dvorani savladali SC Derbi, crno-bijeli su u Sportskom centru Morača savladali Budućnost Voli sa 83:89 i tako došli do 19. pobjede u regionalnom šampionatu.

Neizvjesna utakmica pred oko 5.000 domaćih navijača, riješena je u poslednjim minutima susreta, a ključnu trojku za +4, postigao je Zek Ledej na asistenciju kapitena Pantera, 29 sekundi prije kraja.

Prvu dionicu, u svoju korist su rešili crno-bijeli sa 21:23, da bi domaći uzvratili istim rezultatom u drugoj četvrtini. Treći period igre, košarkaši Partizana Mozzart Bet su riješili u svoju korist sa 19:26, da bi u četvroj dionici prednost Parnog valjka rasla i do +9.

Ipak, domaći tim je u poslednjem minutu susreta uspio da priđe na 83:84, kada je iz već opisane akcije, Zek Ledej pogodio trojku za, ispostaviće se ključnih, 83:87.

Konačan rezultat meča, postavio je sa linije za slobodna bacanja Kevin Panter.

Igrač meča, Ledej, vratio se u sastav Partizana nakon šest propuštenih mečeva zbog smrti oca

BUDUĆNOST – PARTIZAN 83:89 (21:23, 23:21, 19:26, 20:19)

BUDUĆNOST: Megi 17, Kamenjaš 14, Frimen 10, Tanasković 8, Rajt 7, Slavković 6, Pol 6, Džouns 4, Farel 5, Makundu 4, Popović 2, Jagodić-Kuridža

PARTIZAN: Ledej 22, Avramović 4, Koprivica 4, Panter 19, Naneli 15, Trifunović, Anđušić, Doužer 10, Ponitka 2, Kaminski 11, Kaboklo 2, Smailagić