Lakazet produžio seriju „tobdzija”

0

Arsenal je vezao i peti meč bez poraza, a najviše zasluge za to pripadju Aleksandru Lakazetu, koji je u poslednjim minutima sudijske nadoknade vremena pogodio mrežu Kristal Palasa za 2:2 u poslednjem meču osmog kola Premijer lige.

„Tobdzije” su povele nakon samo osam minuta igre.

Pjer-Emerik Obamejang odlično je reagovao na odbijenu loptu poslije pokušaja Nikole Pepea i zatresao gradskog rivala.

Snažni Belgijanac Kristijan Benteke je u 50. minutu izjednačio rezultat i proslavio u stilu najboljeg košarkaša današnjice, Lebrona Džejmsa.

Odsona Eduar je u 73. minutu, fantastičnim golom od prečke, donio totalni preokret.

Menadzer „ganersa” Mikael Arteta je potom bacio sve pare na napad.

Pravo je čudo kako „projektil” Kjerana Tirnija nije odsjeo u mreži, ali se lopta od unutrašnje strane prečke odbila u polje.

Kada se činilo da će Patrik Vijera sa svojim izabranicima odnijeti tri boda sa stadiona kluba u kojem je proveo najblistavije trenutke klupske karijere, njegov zemljak Lakazet se odlično snašao nakon „karambola” i ugurao loptu u mrežu.

Plasman nakon osmog kola: Čelsi 19, Liverpul 18, Manečester Siti 17, Brajton 15, Totenhem 15, Mančester Junajted 14, Vest Hem 14, Everton 14, Brentford 12, Vulvs 12, Lester 11, Arsenal 11, Aston Vila 10, Kristal Palas 8, Sautempton 7, Votford 7, Lids 6, Barnli 3, Njukasl 3, Norič 2.