Lajpcig u Varšavi osigurao plasman u osminu finala Lige šampiona, Real stavio tačku na agoniju Seltika

0

Fudbaleri Real Madrida i RB Lajpciga će iz F grupe Lige šampiona na proljeće igrati u nokaut fazi elitnog evropskog takmičenja. Madriđani su to pravo osigurali i pre nego što su napunili mrežu Seltika u poslednjem kolu grupne faze, dok je njemački tim ovjerio vizu ubjedljivom pobjedom nad Šahtjorom u gostima.

Prvak Evrope je opravdao ulogu favorita i mada nije imao imperativ pobjede praktično je sa „pola gasa“ napunio mrežu Seltika 5:0 (2:0).

Prvak Škotske brzo je poklekao zahvaljujući dva dosuđena penala u prvih 20-tak minuta igre na stadionu „Santijago Bernabeu“. Oba puta gostujući igrači igrali su rukom u svom kaznenom prostoru, pa je Francuskinja Stefani Frapar uz konsultaciju sa VAR sobom oba puta pokazala na bijelu tačku.

Prvi izvođač najstrože kazne bio je Luka Modrić, drugi Rodrigo.

Mogao je Seltik brzo da se vrati u igru pošto je u 35. minutu Frapar pokazala na jedanesterac i na drugoj strani terena posle prekršaja Ferlana Mendija u kaznenom prostoru Reala. Međutim, sjajni golman Tibo Kurtoa uspio je da odbrani udarac hrvatskog internacionalca Josipa Juranovića.

U drugom poluvremenu Marko Asensio je vrlo brzo postigao treći gol za Real, poslije čega više nije bilo nikakve dileme oko pobjedinka, ako je to uopšte i bilo pitanje. Do kraja meča Vinisijus Žunior i Federiko Valverde dotukli su grogiranog protivnika.

Portugalac Žota je u finišu meča samo ublažio poraz gostiju iz Glazgova.

Real je tako osigurao prvo mjesto na tabeli, dok je RB Lajpcig u direktnom duelu sa Šahtjorom obezbijedio drugo mjesto i plasman u nokaut fazu.

Njemcima je bio dovoljan i bod u Varšavi protiv Šahtjora, ali su zabilježili više nego ubjedljiv trijumf  0:4 (0:3). Kristofer Enkunku je donio Lajpcigu prednost u prvom poluvremenu, kada je bio dobro postovljen nakon odbitka poslije šuta Tima Vernera. U nastavku meča Andre Silva, Dominik Soboslaj i Dani Olmo donijeli su gostima ubjedljiv trijumf.

Rezultati: Real Madrid – Seltik 5:1 (Modrić 6 p, Rodrigo 21p, M. Asensio 51, Vinisijus Ž. 61, Valverde 71 – Žota 84), Šahtjor Donjeck – RB Lajpcig 0:4 (Enkunku 10, A. Silva 50, Soboslaj 62, Olmo 68). Plasman: Real 13, Lajpcig 12, Šahtjor 6, Celtik 2.