Lajović eliminisao Mareja u prvom kolu Majamija

0

Srpski teniser Dušan Lajović, 76. igrač ATP liste, plasirao se u drugo kolo mastersa u Majamiju, pošto je rezultatom 2:0 savladao Škota Endija Mareja, nekadašnjeg prvog igrača svijeta.

Po setovima je bilo 6:4, 7:5 za Ducija poslije nešto manje od sto minuta tenisa na Floridi. U narednoj rundi protivnik Srbinu biće američki teniser Maksim Kresi, 30. nosilac.

Interesantan meč smo mogli da vidimo u Majamiju, a oba seta su donijela veliku borbu u kojoj se u ključnim trenucima Srbin ipak bolje snašao. U prvom setu je Dušan ključni brejk ostvario u sedmom gemu, a potom ga lako potvrdio i iskoristio prvu meč-loptu na svoj servis.

U drugom setu serveri skoro da nisu gubili ni poen u prvih osam gemova, a tada kreće serija brejkova. Prvi servis rivalu oduzima Lajović, a potom ne uspijeva da dođe do pobjede, iako je servirao za trijumf. Međutim, ubrzo uspijeva Dušan da se presabere, napravi ribrejk, a zatim tu prednost iskoristi za veliki trijumf.