U poslednje vrijeme, naravno pred vanredne loklane izbore u Podgorici, pojedini mediji i opozicione partije ponovo svim snagama pokušavaju da plasiraju tezu da je Crna Gora ugrožena i da tzv. srpski hegemonizam prijeti da uruši nezavisnost Crne Gore.
Ista terminologija i propaganda sa istih medija zaslijepljuje čitaoce/gledaoce i zaglušuje slušaoce, kako 44. Vlada, odnosno pojedinici u njoj rade na štetu države i Glavnog grada. Bjesomučno ponavljanje istih teza ima jedan zadatak – rušenje ili oslabiljenje trenutne vladajuće većinu, a sve sa ciljem da sebe odnosno svoje finansijere vrate na vlast. Naravno, tu su i neki novi politički subjekti, koji su takođe zabrinuti za crnogorsku državu i društvo, jer u vlasti se nalaze navodni negatori Crne Gore.
I tako, dok tzv. proevropski borci za opstanak Crne Gore i demokratije u njoj svakodnevno ističu da je država ugrožena, u isto vrijeme se trude da na perfidan način ponovo marginalizuju sve one koji nisu „pristojni Crnogorci“. Ista situacija se trenutno događa i u susjedstvu, na Kosovu i Metohiji, gdje su Srbi izloženi napadima režima Aljbina Kurtija koji je inače javno deklarisani prijatelj Demokratske partije socijalista (DPS).
Premijer privremenih prištinskih institucija je takođe samodeklarisani Evropejac i borac za ljudska prava, pa nije ni čudo da se njegov tretman Srba na Kosovu i Metohiji u nekim djelovima poklapa sa onim što je radio DPS u svoje vrijeme. Međutim, zbog čega pojedini tzv. slobodni mediji i crnogorski borci za ljudska prava i demokratiju koji se ogledaju u raznoraznim nevladinim organizacijama, „lovcima na zmajeve“ i slično, ne pišu o onome šta srpski narod proživljava na KiM? Možda zbog toga što, po njihovom mišljenju, Kurtijev režim radi pravu stvar pokušavajući etnički da očisti prostor koji su odvajkada naseljavali Srbi.
Riječ fašizam, koja se zloupotrebljava od strane pojedinih crnogorskih kolumnista i političara, plasira se kad god se bliže neki izbori. U većini slučajeva trenutna opozicija predvođena DPS-om predstavnike srpskog naroda u Parlamentu i Vladi Crne Gore na ovaj ili onaj način vezuje za fašizam, iako vjerovatno ni ne znaju pravu definiciju fašizma.
Ono što se dešava na Kosovu i Metohiji je neki oblik fašizma, ali DPS, pojedini crnogorski mediji i NVO žmure na to, jer ne žele da narušavaju prijateljske i dobrosusjedske odnose sa tom kvazi-državom, odnosno njenim privremenim institucijama. Ipak, Aljbin Kurti radi ono što neki u Crnoj Gori više ne mogu, niti će moći, jer ta vremena su iza nas i više se neće ponoviti.
Samim ćutanjem na dešavanja na Kosovu i Metohiji, svi oni pokazuju svoje pravo „demokratsko i proevropsko“ lice, kao i empatiju prema srpskom narodu.