Kup Italije: Kremoneze posle penal ruleta izbacio Napoli

0

Fudbaleri Kremonezea obezbijedili su plasman u četvrtfinale Kupa Italije pošto su na stadionu Dijego Armando Maradona savladali Napoli posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Samo nekoliko dana od velike pobjede nad Juventusom, Napoli je ispao iz Kupa Italije. Trener Lućano Spaleti želio je da odmori najvažnije igrače (Kvaraškelija nije igrao, Osimen samo poslednjih 13 minuta produžetaka), ali ta kocka mu se nije isplatila.

Bez njih nije bilo lako. Ali bio je veoma blizu da se ipak provuče- Kremoneze je osjetio šansu da rani trenutnog vladara italijanskog fudbala. I prvi su došli do gola. U 18. minutu Pikel je donio vođstvo ekipi iz Kremone.

Ali pokazalo se da ovaj tim Napolija, ne samo standardnih prvih 11, ima karakter pobjednika. Za samo 18 minuta bilo je 2:1. I to su Napolitanci dali oba gola u tri minuta. Prvo je Žuan Žezus u 33. minutu donio izjednačenje. A onda u 36. minutu čovjek koji minute čeka kao zapeta puška. Đovani Simeone zatresao je mrežu i donio potpuni preokret.

Za divno čudo, golova više nije bilo do samog finiša, iako je ostalo da se igra više od 55 minuta. Kremoneze je praktično bio bespomoćan, a domaći tim rutinski čuvao minimalnu prednost. Međutim, šok je usledio u 87. minutu. Iz prvog udarca na protivnički gol u drugom poluvremenu Kremoneze dolazi do 2:2, a strelac je bio Afena Đan.

Morali su da se igraju produžeci. Napoli je u 110. minutu dobio veliku prednost, pošto je Kremoneze ostao sa igračem manje. Isključen je bio Sernicola. Ipak, Napoli to nije uspeo da iskoristi i odluka je pala sa bele tačke.

Izvođači i jednog i drugog tima bili su gotovo savršeni. Tačnije do četvrte serije i Stanislava Lobotke, koji je plasirao loptu pored leve stative. Ispostavilo se da je taj promašaj odlučio, a kada je Afena Đan, čovek koji je doneo 2:2, pogodio poslednji penal, doneo je veliku radost timu iz Kremone.

Kremoneze će u četvrtfinalu dočekati Romu.