Krstović za minimalac Crne Gore u Bugarskoj: Zasluge za pobjedu idu i Saviću

0

Fudbaleri Crne Gore nastavili su tradiciju da uvijek na pozitivan način otvaraju kvalifikacije. „Crveni” su u prvom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Razgradu savladali domaću Bugarsku minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol na „Ludogorec arena” postigao je Nikola Krstović u 70. minutu. Bila je to odlična akcija „sokola”. Vladimir Jovović je oduzeo loptu na sredini terena, dodao do Stevana Jovetića, kapiten je maestralno ponovo odigrao krilnom napadaču Jabloneca, koji je izašao sam na golmana i bio nesebičan – dodao je Nikoli Krstoviću, a napadač Dunajske Strede nije imao težak posao da pogodi mrežu koju je čuvao samo jedan bugarski fudbaler.

Poslije ravnopravnog uvodnog perioda, Crna Gora je imala mnogo problema i sreće u intervalu od 25. do 30. minuta. Prvo je Milan Mijatović dobio duel jedan na jedan protiv Ilije Grujeva, a nedugo zatim, Spas Delev je ostao sam kao duh na pet metara od gola, ali je na sreću ljubitelja fudbala u Crnoj Gori i golmana Mijatovića, iz sjajne pozicije šutirao preko gola.

Izabranici Miodraga Radulovića, koji večeras nije mogao da vodi ekipu zbog kazne, su uzvratili udarac. Sjajan pokušaj Seada Hakšabanovića, Antonov je uspio da izblokira, a poslije kornera sa lijeve strane, Stefan Savić je bio najviši u skoku, ali je panterskom intervencijom, Danijel Naumov spriječio loptu da uđe u mrežu. Naumov je u nadoknadi vremena zaustavio projektil Vukana Savićevića, dobio je duel jedan na jedan sa Adamom Marušićem – 0:0.

U nastavku meča, na teren su istrčali Stevan Jovetić i Vladimir Jovović, umjesto Seada Hakšabanovića i Marka Bakića. Obje selekcije su za razliku od prvog poluvremena bile daleko opreznije.

Nakon 70. minuta, kada je Krstović zatresao mrežu domaćih, izabranici Mladena Krstajića nastojali su da stignu do izjednačenja, a Crna Gora je nastojala da zatvori sve prilaze svom golu, da iskoristi višak slobodnog prostora i duplira prednost. Na radost ljubitelja fudbala u Crnoj Gori, a na mreže su mirovale do kraja meča. Bugarska je imala zicer za izjednačenje na isteku 90. minuta. Rusev je šutirao, Mijatović je bio savladan, ali je Stefan Savić sa gol-linije sačuvao mrežu.

Nedugo zatim, Igor Vujačić je bio najprisebniji u gužvi u svom šesnaestercu i tako spriječio da se kao u Podgorici 2009. godine Bugari izvuku u finišu utakmice.

Gosti su mogli i do ubjedljivije pobjede na samom kraju. Zicer Osmajića u četvrtom minutu sudijskog dodatka završio je tik pored stative.

Naredni meč u kvalifikacijama za EURO 2024. u Njemačkoj, izabranici Miodraga Radulovića će igrati u ponedjeljak na stadionu pod Goricom sa Srbijom. „Orlovi” večeras dočekuju Litvaniju. U prvom kolu grupe G slobodna je Mađarska.