Krstović pogodio na debiju u Seriji A, Vlahović strijelac

0

Kakav debi crnogorskog napadača u Ligama petice! Nikola Krstović je u prvom meču u dresu Lećea donio svom novom klubu bod na gostovanju Fiorentini (2:2) u drugom kolu Serije A.

Zećanin je u igru ušao u 72. minutu, a samo četiri minuta kasnije na centaršut Lameka Bande odlično trznuo glavom i izjednačio rezultat na 2:2.

Košmaran početak imala je ekipa sa juga Italije na “Artemio Frankiju”.

Već u 3. minutu je Nikolas Gonzales doveo Violu u vođstvo udarcem glavom na centaršut Alfreda Dankana iz kornera. Deficit Lećea je narastao u 25. minutu, kada je već pomenuti Dankan na centaršut Artura Mela sa desne strane, glavom postigao 4.000 gol Fiorentine u Seriji A.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme. Već u 49. minutu Banda je driblao na šesnaestercu, Hamza Rafia u punom trku pogodio desne rašlje i smanjio na 1:2… I onda se desio grandiozni ulazak na veliku scenu italijanskog fudbala Nikole Krstovića… Odličan debi u Seriji A na radost svih navijača Lećea ali i naše reprezentacije.

Iznenađenje je viđeno i u Torinu, gdje je Bolonja “otkinula” bod Juventusu (1:1).

Gosti su poveli pogotkom Luisa Fergusona u 24. minutu. Škotlanđanin se dobro snašao u šesnaestercu Stare dame na dodavanje Jošue Zirkzea i udarcem po zemlji matirao Matiju Perina.

Da Juveu ostane barem nešto pobrinuo se srpski napadač Dušan Vlahović. Dući je u 80. minutu na centaršut Ilinga Džuniora pogodio mrežu rivala.