Premijer Zdravko Krivokapić je najavio da će Skupštini ubrzo biti poslat na usvajanje Zakon o porijeklu imovine.

Tim zakonom će se, kako tvrdi Krivokapić, ubrzati proces potpune demontaže 30-ogodišnjeg DPS-ovog sistema.

-Ovaj sistem je utemeljen 30 godina. To ne može ni da se pomjeri za 100 dana Vlade. Zar Vam nije jasan signal koji dolazi od DPS-a da smo krenuli u proces demontaže i da su oni više nego zabrinuti. To pokazujemo na svakom koraku. Ono što je jedna izuzetna karakteristika koju sam analizirao, to je veting, desio se u Albaniji. Tada su se prije primjene razbježali svi krivci i niko ih nije mogao uhvatiti. Svaka stvar može da se gleda sa jedne ili sa druge strane. Da li nam treba i tužilaštva i sudsta, da.  Brzo i energično. Zakon o porijeklu imovine se radi, i nadam se da će biti poslat ubrzo Skupštini- rekao je Krivokapić.

 

Tagovi