Kralj tek u finišu utakmice pokorio Pamplonu

0

Fudbaleri Real Madrida teškom mukom stiglu su do pobjede protiv Osasune u Pamploni rezultatom 2:0.

Kraljevski klub uz utakmicu više ima pet bodova manje od vodeće Barselone, dok je Osasuna upisala i peti uzastopni meč bet trijumfa (tri remija i dva poraza) i sa 30 bodova na sredini je tabele.

Domaća ekipa je bila ravnopravan rival favorizovanom timu Karla Anćelotija, a presudili su golovi u finišu utakmice.

Urugvajski reprezentativac Federiko Valverde je u 78. minutu načeo mrežu domaćih sedmim pogotkom u sezoni, a u 89. u strijelce se upisao i asistent kod vođećeg gola Vinisijus Žunior. Brazilcu je to bio osmi gol u Primeri.

Srpski internacionalac Darko Brašanac je bio starter u domaćem timu, a zamijenjen je u 72. minutu.

Madriđane u sledećem kolu očekuje gradski derbi sa Atletikom na „Santijago Bernabeu“, a prije toga i gostovanje Liverpulu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Osasuna 26. februara gostuje Sevilji.

Rezultati – petak: Đirona – Almerija 6:2 (4:0) /Kasteljanos 8, Cigankov 34, Rikelme 36, Ernandez 43, Martin 77, Stuani 79 – Ramazani 66, Ture 81/, subota: Sosijedad – Selta 1:1 (1:0) /Ojarzabal 5 – Le Norman 90+3ag/, Betis – Valjadolid 2:1 (2:1) /Huanmi 2, Kanales 45+4pen – Larin 30/, Majorka – Viljareal 4:2 (2:1) /Kadevere 20, Rodrigez 45, 56, Murići 63 – Morales 43. Čukvueze 50/, Osasuna – Real Madrid 0:2 (0:0) /Valverde 79, Asensio 90+2/, nedjelja od 14: Elće – Espanjol, 16.15: Rajo Valjekano – Sevilja, 18.30: Atletiko Madrid – Bilbao, 21: Barselona – Kadiz, ponedjeljak od 21: Hetafe – Valensija.

Trenutni plasman: Barselona 56, Real 51, Sosijedad 43, Atletiko Madrid 38, Betis 37, Rajo 33, Atletik Bilbao 32, Majorka 31, Viljareal 31, Osasuna 30, Đirona 27, Sevilja 24, Selta 24, Valjadolid 24, Almerija 22, Kadiz 22, Espanjol 21, Valensija 20, Hetafe 19, Elće 9.