Kralj može za tri i bez gledanja! Lebron i Lejkersi ponovo pregazili Hardenov smušeni Hjuston

0

Novo šampionsko izdanje Los Anđeles Lejkersa i nova pobjeda protiv smušenog Hjustona. Lebron, Dejvis i saigrači su drugi put u nepuna tri dana uhvatili domaćina pod svoje, praktično od samog starta utakmice. Roketsi nisu znali šta ih je snašlo pa su već na kraju prve četvrtine imali zaostatak od 21 poena. To je bio početak kraja, a na kraju su, kako je u jednom trenutku kritično izgledalo, još i dobro prošli – 100:117.

Potpuna kontrola ekipe iz Stejpls centra čitavim tokom utakmice u kojoj su gosti stizali i do maksimalnih plus 30. Hjuston je odigrao prvu četvrtinu za zaborav posle koje nije bilo povratka – mizernih 14 ponea je bez sumnje jedan od najgorih učinaka bilo kog tima na nivou jedne četvrtine u novoj sezoni. Baš šuterski raspoloženog Džejmsa Hardena teško da je domaćin mogao da izbjegne ovakvu sudbinu. Prva Brada NBA lige je duel završila sa skromnih 16 poena i nesvakidašnjih 1/6 za tri poena i posle utakmice dao nagovještaj da ne uživa igrajući za Roketse i da pokušava da popravi stvari koje su neporavljive.

Sa prednošću konstantno većom od 20 poena, bilo je prostora i za egzibiciju, neko će reći i omalovažavanje protivnika, mada su potezi kakav je večeras izveo Lebron Džejms sastavni deo šoua koji podrazumeva najkvalitetnija košarkaška liga planete. Navikli smo na no-look asistencije, ali ne viđamo često pokušaj za tri i momentalni okret jer je šuter siguran da lopta ulazi u obruč. Prije par sezona nešto je slično uradio Kemba Voker, pa momentalo postao predmet ismijavanja na društvenim mrežama zbog promašaja, ali Kralju se to nije dogodilo. Trojka je ušla kao kap.

Na drugoj strani, branilac titule je sjajno rasporedio poene pa su standardno najefikasnijim Lebronu Džejmsu i Entoniju Dejvisu sjajnu napadačku pomoć pružili Herel, Kaldvel Poup i Šruder, sva trojica sa po 14 poena. Džejms je bio najefikasniji pojedinac susreta sa 26 poena, uz osam skokova i pet asistencija, dok je popularni Obrva imao 19 poena, 10 uhvaćenih lopti i čak pet blokada.

Trećom vezanom pobjedom Lejkersi su nastavili uspešan niz, dok ga je Oklahoma identičan okončala porazom od San Antonija na domaćem terenu. U prvom poluvremenu su se ekipe još i smenjivale u vođstvu, ali su Sparsi u drugom delu bili dovoljno koncentrisani da ne dozvole rivalu da im ugrozi prednost koja je najčešće iznosila oko desetak poena. Baš tolika je i bila razlika na kraju utakmice – 102:112.

San Antonio je u rosteru imao znatno više raspucanih košarkaša, šestoricu dvocifrenih među kojima je najefikasnije veče imao Loni Voker sa 24. U redovima Tnadera prednjačio je Gildžs-Aleksander sa 20, dok je Aleksej Pokuševski za petnaestak minuta na parketu upisao četiri poena i pet skokova.