Kostić trojkom u poslednjoj sekundi drugog pordužetka donio juniorima Srbije finale Evropskog prvenstva

0

Košarkaška reprezentacija Srbije do 18 godina uspjela je da se plasira u finale Evrobasketa posle rolerkostera i dva produžetka rezultatom 115:114 (23:18, 17:26, 26:19, 23:26, 26:25). Andrej Kostić je pogodio trojku za pobjedu.

Srbija je odigrala izuzetno pametno u trećoj deonici, napadi su bili strpljivi, a Bošnjaković i Drezgić su pogađali iz otvorenih pozicija. Vodila je Srbija deset poena razlike i početkom četvrte četvrtine, djelovalo je da će se bez većih poteškoća plasirati u finale, ali…

Ušlo se u poslednji minut, srpski tim je imao pet poena prednosti na 36 sekundi prije kraja, ali nije bilo dovoljno koncentracije i Izrael se vratio. Majer je prvo pogodio trojku, a onda je Bošnjaković izgubio loptu. Srbija je napravila faul, a Majer je sa dva slobodna bacanja izjednačio rezultat.

Ušlo se u produžetak i Izrael je gotovo čitavih pet minuta vodio. Marković je na devet sekundi do kraja pogodio trojku, ali je odmah dobio tehničku i Izrael imao napad za pobjedu. Ben Saraf je preuzeo odgovornost, zaletio se na koš i pogodio polaganje na nešto više od jedne sekunde do kraja.

Srbija je krenula u napad, a Aleksa Dimitrijević je u poslednjoj sekundi izborio dva slobodna bacanja koja je ubacio i igrao se novi produžetak.

Bilo je izuzetno zanimljivo i u drugom produžetku. Izrael je ponovo vodio tokom čitavog meča, ali je u poslednjoj sekundi Andrej Kostić pogodio trojku za pobjedu i odveo Srbiju i finale.

U redovima Izraela je raspucan bio Ben Saraf sa 40 poena, Majer je imao 31. Za Srbiju je dobro pogađao Savo Drezgić, imao je 35 poena, dok je Mitar Bošnjaković ubacio 20.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!