Kostić asistent u pobjedi „stare dame“

0

Ljutito je Maks Alegri u četvrtak poslije remija sa Nantom odgovarao na kritike da je “1:0 trener” koji ne ide na gol više pa večeras može da likuje posle pobjede koja nije bila tako tijesna.

Juventus je u Speciji lako trijumfovao sa 2:0 i vezao treću prvenstvenu pobjedu bez primljenog gola.

Možda i kao odgovor kritičarima, iznenadio je formacijom sa dvojicom napadača Vlahovićem i Kenom, ali se ispostavilo da je imao pravo.

Speciji gori pod nogama u borbi za opstanak pa je krenula drčno i bila ravnopravan rival u prvih dvadesetak minuta utakmice. Kao i prije sedam dana protiv Fiorentine, Dušanu Vlahoviću je VAR opet poništio gol zbog ofsajda, ali ovoga puta je bila očiglednija situacija…

A kad već gol nije hteo Vlahovića, jeste asistencija Kostića. Šumadinac igra prilično dobru debitantsku sezonu u Seriji A. Poslije pola sata igre je idealnim centaršutem našao na petercu Kena kojem je ostao lakši dio posla. Kostiću je to bila deveta asistencija u ligi ove sezone i samo je Hviča Kvarachelija uspješniji sa 12 gol-dodavanja.

Imala je Specija fine šanse u nastavku za izjednačenje, pa je Alegri morao da pravi izmene. Fađoli i De Šiljo su već na poluvremenu ušli u igru, a Anhel Di Marija je morao na teren u 56. minutu. Deset minuta kasnije je riješio utakmicu. Argentinac je izuzetnom preciznim udarcem po zemlji sa 20 metara pogodio sam ugao Specijinog gola i ubio svaku nadu domaćina.

Do kraja meča se Juventusov golman Matija Perin istakao sa nekoliko dobrih intervencija, sačuvao mrežu mirnom i obezbijedio Alegriju spokojnu završnicu utakmice. Dobra uvertira za revanš sa Nantom u četvrtak gdje Juventus mora do pobjede jer Liga Evrope je u ovom trenutku bitnije takmičenje za Staru damu. Jedina je šansa za Ligu šampiona naredne sezone…

Rezultati: petak: Sasuolo – Napoli 0:2 (0:2) /Kvarackelija 12, Osimen 33/, subota: Sampdorija – Bolonja 1:2 (0:1) /Sabiri 68p – Sorijano 27, Orsolini 90/, Monca – Milan 0:1 (0:1) /Mesijas 31/, Inter – Udineze 3:1 (1:1) /Lukaku 20p, Mhitarjan 73, Martinez 89 – Lovrić 43/, nedjelja: Atalanta – Leće 1:2 (0:1) /Hojland 87 – Kesi 4, Blin 74/, Fiorentina – Empoli 1:1 (0:1) /Kabral 85 – Kambijagi 29/, 15: Salernitana – Lacio 0:2 (0:0) /Imobile 60, 69p/, Specija – Juventus 0:2 (0:1) /Kin 32, Di Marija 66/, 20.45: Roma – Verona; ponedjeljak od 20.45: Torino – Kremoneze.