Košmarno veče u Danskoj: Izjednačen najteži poraz u istoriji Budućnosti

0

Rukometašice Budućnost Bemax doživjele su debakl u Danskoj – izabranice Bojane Popović poražene su u drugom kolu EHF Lige šampiona na gostovanju Odenzeu rezultatom 39:24 (25:8).

Budućnost je na taj način izjednačila najteži poraz u istoriji kluba, kada je 1998. godine, u revanšu polufinala LŠ, Mar Valensija slavila u „Morači” 40:26.

Već poslije 10-ak minuta igre bilo je jasno da je pred rukometašicama podgoričkog tima košmarno veče, jer su domaće igračice serijom 6:0 povele 10:2. Do poluvremena je sve bilo riješeno, jer je Odenze nakon 30 minuta vodio 25:8.

Dankinje su u nastavku rutinski privele meč kraju, do konačnih 39:24.

Odenze – Budućnost Bemax 39:24 (25:8)

Odenze – „Sidbank arena”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Duplij i Pobedrina (Ukrajina). Sedmerci: Odenze 5 (3), Budućnost Bemax 2 (1). Isključenja: Odenze 10, Budućnost Bemax 6 minuta.

Odenze: Rejnhart (tri odbrane), Ten Holte (10 odbrana), Ordal 4 (1), Larsen-Aune 5, Van Vetering 3, Niser 1, Dano 2, Vale-Dal 4 (2), Halilčević 2, Leset, Hejlund 3, Rušfelt 3, Hansen 2, Van der Flit 2, Hausher 6, Mejlvang 2.

Budućnost Bemax: Atingre (devet odbrana i sedmerac), Gigerih (jedna odbrana), Marsenić 1, Vukčević, Godeč 3, Popović, Nijakate 1, Čališkan, Kardoso de Kastro 4, Ivanović 2, Agović 2, Tomova, Hafra, Kadović 5, Raičević 5 (1), Pavićević 1.