Košarkaši Fenerbahčea razbili Anadolu Efes u derbiju turskog šampionata

0

Košarkaši Fenerbahčea razbili su Anadolu Efes 90:68 u debriju turskog šampionata.

Tim Aleksandra Đorđevića je već na poluvremenu imao prednost od 16 poena (47:311), a pitanje pobjednika je bilo riješeno u trećoj dionici.

Najefikasniji u redovima pobjednika je bio Devin Buker sa 15 poena, Nando De Kolo je dao 13, dok su po 12 postigli Tarik Biberović i Hazer.

Ergin Ataman nije računao na Vasilija Micića i Krunoslava Simona u čijem odsustvu je Rodrig Buboa predovodio tim sa 20 poena.

Gazi je dao 14, a Šejn Larkin 11 poena.

Fener ima stopostotan učinak u domaćem šampionatu, dok je Efes pretrpio prvi poraz.

Evropskom šampionu zato ne ide u Evroligi, gdje su ubilježili sve poraze u prva četiri kola, a Ataman je upomoć pozvao Ilajdzu Brajanta.

Američki bek nije uspio da se izbori za produžetak saradnje Milvoki Baksima.

Dvadesetšestogodišnji košarkaš je u 2021. godini bio igrač tima iz Viskonsina i, uz simboličnu minutažu, osvojio je šampionski prsten NBA.

Odigrao je samo jednu utakmicu regularne sezone, a potom 11 mečeva u doigravanju, provodeći na parketu u prosjeku 4,5 minuta.

Brajant je nakon koledza, profesionalnu karijeru počeo u Hapoel Eilatu, od 2019. do 2021. je igrao za Makabi iz Tel Aviva.