Košarkaši Budućnosti su tokom prvih 20 minuta protiv Šljonska bili bez energije na oba kraja terena, pokazali su da partija iz derbija sa Crvenom zvezdom nije bila slučajna, ali su izašli iz krize i na kraju bez većih problema savladali poljskog predstavnika u 11. kolu Evrokupa.
U „Morači” je bilo 82:71, otpor žilavog protivnika je slomljen u finišu treće i početkom posljednje četvrtine kada su „plavi” prvo preokrenuli, a onda bez problema došli do dvocifrene prednosti koju do kraja nisu ispuštali.
Budućnost je u prvom poluvremenu bila bez napadačkog ritma i agresivnosti u odbrani, pa je Šljonsk u finišu drugog perioda imao i imao šest poena višla (33:27).
Od početka drugog poluvremena je, ipak, bilo jasno da je tim Vladimira Jovanovića nakon odmora podigao nivo igre, u napadu su se razigrao Igor Drobnjak, dočekao i podršku Trea Bel-Hejnsa, a onda i Alfe Kabe, pa je podgorički sastav okrenuo rezultat.
Serija 9:0 je donijela 58:51, potom je bilo i plus 14 (70:56), pa je crnogorski prvak rutinski priveo utakmicu kraju protiv ekipe koju je u oktobru u Vroclavu savladao 98:58…
Budućnost je imala petoricu košarkaša sa dvocifrenim učinkom. To su bili O’Brajen sa 14, Bel Hejns sa 13, Petar Popović sa 12, te Drobnjak i Kaba sa po 11 poena.
Najefikasnija akter utakmice bio je Lukaš Kolenda sa 23 poena. Dževa i Golebiovski su ubacili po 11 poena.
Nakon 11 kola Budućnost ima sedam pobjeda i četiri poraza.
