Korneri kobni na Robijevom prvom takmičarskom meču

0

Crnogorski fudbaleri su loše otvorili četvrto izdanje Lige nacija i prvi put u 17 godina dugoj istoriji porazom krenuli u neki takmičarski ciklus – Islanđani su u hladnom i vjetrovitom Rejkjaviku bili bolji, spremniji i spretniji (2:0).

Činilo se da se desetkovana Crna Gora, bez šestorice (u posljednjem momentu otpao je i Marko Vešović) privikla na sve neobične i teške, fudbalske i nefudbalske faktore na krajnem evropskom sjeveru, odbila je početne nalete Islanda na zemlji, počela i da bude opasna, a onda je razbijena – iz vazduha.

Prekidi su ono na šta se na šta se četa Roberta Prosinečkog nije adaptirala i zato je start u Ligi nacija platila glatkim porazom: oba gola, naime, Islanđani su dali udarcima glavom nakon kornera.

ZAPRIJETILI OSMAJIĆ I KRSTOVIĆ, ALI JE ISLAND BIO BOLJI

Brzo se Crna Gora oslobodila početnog pritiska domaćina, počela je i da prijeti, iako sa manjim periodima lopte u nogama od domaćina.

Tako je Milutin Osmajić u 12. minutu dobio loptu pravo od Milana Mijatovića, pobjegao je odbrani domaćih, ali i otišao ukoso – šutirao je u spoljni dio mreže.

Nedugo nakon toga pobjegao je i Nikola Krstović, nakon dodavana Miloša Brnovića, zalomio je, odapeo, ali pravo u blok „ribara“.

Nije, međutim, Crna Gora bila bolja u prvih pola sata, možda samo povremeno opasna, na drugoj strani Islanđani su stalno prijetili, brzo dolazili do šesnaesterca.

A onda, prvi kobni prekid, u 39. minutu – korner Johana Gundmundsona, dugogodišnjeg vezista Barnlija, supetalentovani Ori Oskarson je izašao iz bloka i glavom prebacio Mijatovića. Treći gol u dresu reprezentacije 20-godišnjaka kojeg je Sosijedad nedavno platio Kopenhagenu 20 miliona evra.

Očekivala se neka reakija našeg tima, nije je bilo, čak ni nakon pauze na poluvremenu, a Prosinečki nije odmah posegao za izmjenama.

DVA KORNERA – DVA GOLA, TAKO TO RADE NA SJEVERU

Možda bolje da jeste, jer se na početku drugog poluvremena igralo isključivo u našem šesnaestercu.

Crnu Goru je tako u 49. minutu sjajnom intervencijom – opet nakon prekida, spasao Mijatović, a nakon odbijene lopte i Slobodan Rubežić, odnosno VAR tehnologija.

Ona je „ispravila“ nevjerovatnu odluku francuskog sudije Deležoa koji u bravuroznoj intervenciji štopera Aberdina nogom na gol-liniji vidio – penal?!

Nije, nažalost, ispravka iz VAR sobe sačuvala „sokole“, ona je samo odložila egzekuciju, jer je drugi gol stigao prebrzo. U 58. minutu, taman kada su Stevan Jovetić i Driton Camaj kraj aut-linije čekali da uđu.

I, ponovo – kobni korner. Akteri su bili različiti, ali ishod isti kao 20 minuta ranije – centrirao je legendarni Gilfi Sigurđson, a glavom pogodio Jon Dagur Torsteinson, vezista Herte.

Ulaskom Jovetića i Camaja je Crna Gora počela da prijeti, ali se domaćin sa 2:0 vrlo ugodno osjećao. Šut Krstovića je izblokiran, Camaj je odapeo preko gola, u finišu imao još jednu šansu, no svoje prilike imali su i Islanđani.

U svakom slučaju, blijedo izdanje crnogorske selekcije na Islandu, šansa za ispravku stiže brzo, već u ponedjeljak: Vels stiže u Nikšić nakon što je u Kardifu igrao 0:0 sa Turskom.

ISLAND – CRNA GORA 2:0 (1:0)

Rejkjavik – Stadion „Laugardalsvolur“. Gledalaca:. 3.487. Sudija: Vili Delud (Francuska). Strijelci: Oskarson u 39. i Torstenson u 59. minutu. Žuti kartoni: Gudmunđson, Torstenson (Island), Radunović, Osmajić, Eraković, Jovetić (Crna Gora).

ISLAND: Valdimarson, Sampsted, Hermanson, Gretarson, Tomason, Anderson (77. Vilumson), Tordarson, Guđmundson, Torstenston (65. A.Sigurdson), G.Sigurdson (65. Gudjonsen), Oskarson (88. Johaneson).

CRNA GORA: Mijatović, M. Vukčević (60. Camaj), Rubežić, Tući, Radunović, Brnović, Eraković, Marušić, Jovović, Osmajić (60. Jovetić), Krstović (78. Mugoša).

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!