Konačno slavlje Štutgarta, Leverkuzen primio osam golova u četiri dana

0

Sve je bilo idilično za Ćabija Alonsa prije samo sedam dana kada je Leverkuzen na njegovom debiju demolirao Šalke sa 4:0. Ipak, da fudbal može da postane „đavolja stvar” onda kada kola krenu nizbrdo pokazao je upravo primer njegove ekipe. Poslije teškog poraza od Porta u Ligi šampiona (0:3) „aspirindžije” su doživjele još teži u Frankfurtu (1:5), pa su ostale u opasnoj zoni, na 16. poziciji sa svega osam osvojenih bodova nakon 10 odigranih kola.

Dva gola na ovom meču postigao je Japanac Daiči Kamada, oba iz jedanaesterca, od kojih je prvi bio ponovljen jer je Lukas Hradecki prije vremena izašao sa gol-linije, ali je utakmicu ipak obilježila majstorija Jaspra Lindstrema koji je na fenomenalan način lobovao gostujućeg čuvara mreže u 65. minutu. Svaka dilema je razriješena u 71. minutu kada je strijelac jedinog gola za goste Pjero Inkapje zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju ekipu sa igračem manje na terenu. Sigurnu pobjedu Ajntrahta dodatno su portvrdili Lukas Alario i pomenuti Kamada u završnici meča.

Uzbudljiv okršaj viđen je na „Folksvagen Areni”, gdje je Menhengladbah dva puta vodio preko Markusa Tirama, ali se domaćin uporno vraćao i na kraju stigao do zasluženog boda pogotkom Omara Marmuša u 69. minutu utakmice.

Tiram je u 13. minutu na sjajan način krunisao pefektan kontranapad svog tima koji je bukvalno krenuo iz poslednje linije tima. Odbrane oba tima pokazale su brojne propuste tokom utakmice. Tako je u 43. minutu Gerhart olako izjednačio nakon centaršuta Paula Oktavija, mada je i Tiram poslije kornera u 48. minutu imao priliku da iz drugog pokušaja Koena Kastelsa. Na kraju, kod odlučujućeg gola na meču, štoperi Menhengladbaha su gledali Marmuša kako iz dva dodira sa loptom postavlja konačan rezultat utakmice.

Verderova odbrana definitivno ne funkcioniše na isti način bez povrijeđenog srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića, što je iskoristio Majnc i stigao do prilično sigurne pobjede u gostima od 2:0. Strijelci su bili Ingvartsen u 36. i Li Jae-Sunga u 66.

Ubjedljivo slavlje ostvario je i Štutgart, koji je prekinuo post od dva uzastopna poraza i zakucao Bohum za dno tabele (4:1). Ovo je inače bila prva pobjeda „Švaba” u sezoni. Silas je u trećem minutu doneo prednost domaćima, koju je Ahamada duplirao u 22. Simon Coler je u 29. minutu smanjio na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku, još dva gola Štutgarta, prvo je Silas u 64. postigao svoj drugi gol, da bi sudbinu gostiju zapečatio Vataru Endo u 71. minutu.

Rezultati – petak: Šalke – Hofenhajm 0:3 (0:2) /Skov 12, 59, Dabur 45+2/, Ajntraht – Bajer 5:1 (1:0)  /Kamada 45+5p, 72p, Muani 58, Lindstrom 65, Alario 86 – Hinkapi 56/, Štutgart – Bohum 4:1 (2:1) /Silas 3, 64, Ahamada 20, Endo 71 – Coler 29/, Verder – Majnc 0:2 (0:1)  /Ingvartsen 35, Li Jae-Sung 66/, Volfsburg – Borusija Mehengladbah 2:2 (1:1) /Gerhart 43, Marmuš 69 – M. Tiram 13, 48/, od 18:30: Lajpcig – Herta, nedjelja od 15.30: Keln – Augzburg, od  17.30: Union – Borusija Dortmund, od 19.30: Bajern – Frajburg.