Kompletirano 2. kolo Prve B lige

0

Utakmicom SC Derbi 2 – Lim kompletirano je 2. kolo I B MCKL.

Lim je nakon produžetka uspio da trijumfuje u Podgorici 87:86.

„Studenti“ su trojkom Mugoše izborili produžetak, ali je Lim u dodatnih pet minuta uspio da dođe do brejka, a pobjedu je najavio Osmajlić, kada je na 1.35 prije kraja pogodio trojku za 87:84…

Najefikasniji kod gostiju bio je Matija Babović sa 27 poena, dok su Joksimović (18 poena, 13 skokova) i Džaković (16 poena i 11 skokova), imali dabl dabl učinak.

U domaćem timu Balša Mugoša postigao je 16, Marko Popović 14, uz 9 skokova, Luka Đurović 13, a dvocifren je bio i Danilo Nikezić sa 11.

Zeta je na gostovanju ekipi All star bila ubjedljiva 94:78, iako je domaći tim tokom tri četvrtine imao prednost. Zeta je u posljednjoj dionici postigla čak 37 poena i stigla do brejka.

U pobjedničkom timu Mitar Sarić postigao je 23 poena, Luka Samardžić dodao je 17, uz 8 skokova i 5 asistencija, Brajan Vujotić 16, a dabl dabl imao je Radičević (12 poena, 10 skokova). Kod domaćih Drašković je brojao do 35!

Teodo 2 savladao je Balkanski ris 69:65, a dvocifreni su bili još Gulić 14, Giljača 13 i Vukšić sa 12, dok se kod gostiju istakao Parker sa 30.

Pljevlja su na svom terenu bila bolja od Ulcinja 86:76. Gosti su nakon prve četvrtine imali prednost 30:15, a domaći tim preokrenuo je tek u 29.minutu poslije trojke Tanovića (56:55). Od tog momenta sve je bilo u znaku Pljevljaka, koji su stigli čak i do ubjedljive pobjede.

Trijumf je upisao i Akademik, koji je savladao Mediteran – 81:74. Kod domaćih Stefan Vukčević imao je dabl dabl (18 poena, 14 skokova), dok je kod gostiju najbolji bio Vladimir Komnenović sa 22 poena.