Kom slavio treći put zaredom, Drezga se vratila nakon 0:3, prva pobjeda Bokelja

0

Kom je pobijedio treći put zaredom u Drugoj fudbalskoj ligi – Zlatičani su savladali Jedinstvo u Bijelom Polju 2:1 za ukupno peti trijumf u dosadašnjih šest kola.

Miloš Gazivoda je u 16. minutu donio prednost gostima, koju je desetak minuta prije kraja u pobjedu pretvorio Vule Vujačić.

Jedinstvo se nije predavalo, ali nije moglo više od počasnog pogotka, koji je postigao Sead Dacić u 86.

Veliku šansu da preuzme drugo mjesto na tabeli propustio je Mornar, kojem ni vođstvo od 3:0 nije bilo dovoljno da slavi u Spužu protiv Drezge – na kraju je bilo 3:3.

Mirza Idrizović u prvom, Nino Vukmarković iz penala u 36, pa Nikola Bulatović u 50. su bili zaslužni za veliku prednost Barana, ali je domaćin do drugog boda u sezoni stigao pogocima Mihaila Petrović-Njegoša u 72, Gorana Burzanovića sa bijele tačke u 81. i Alekse Maraša u 87.

Mornar je tako ostao na diobi trećeg mjesta, sa 11 bodova ga dijeli sa Jedinstvom…

Niz od pet utakmica bez trijumfa na startu sezone je prekinuo Bokelj, i to na gostovanju Ibru u Rožajama.

Kotorani su slavili 2:1, to je bio i rezultat već na poluvremenu.

Augusto Korea iz penala je pogodio za vođstvo Bokelja u 28, koju je udvostručio Boško Guzina u 36, da bi se za Ibar upisao Masato Šimokava u 41.

Rožajcima je to četvrti poraz, imaju jedan manje od Berana, koje je izgubio u Igalu 2:1.

Mijodrag Koprivica (penal) u 13. i Jonsu Li u 30. su bili strijelci za domaćina, za Berance se upisao Mladen Šoškić u 38. minutu.

Duel Arsenala i Grblja nije odigran zbog loših vremenskih uslova u Tivtu.

Sedmo kolo se igra u nedjelju, sastaće se: Mornar – Jedinstvo, Bokelj – Drezga, Berane – Ibar, Grbalj – Igalo, Kom – Arsenal.