Kejn vratio Totenhem na pravi kolosijek

0

Arsenal je u prethodnoj rundi prekinuo trijumfalni niz Totenhema, ali su se Pijevci brzo vratili na pobjednički kolosek. I to u jednom od derbija kola, na gostovanju ove sezone odličnom Brajtonu tim iz Londona je slavio sa 1:0.

Prve dvije prilike iz kategorije odličnih imao je Totenhem, najprije je u četvrtom minutu Son odlično izveo slobodan udarac, ali se Sančez ispružio koliko je dugačak i uspio je da odbrani. Potom, osam minuta kasnije pokušao je Doerti, ali je sa 13 metara šutirao preko gola Brajtona.

Domaći su zaprijetili u 17. minutu, Velbek je odlično šutirao, ali je pogodio stativu. I to je pet minuta kasnije Totenhem kaznio. Son je poslao lijep pas ka Kejnu, koji je postigao osmi pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Mogao je do poluvremena Brajton do izjednačenja, ali dobre prilike nisu iskoristili Dank i Mardž. U nastavku, Kejn je iz odlične pozicije šutirao zamalo pored stative. Sjajan pogodak u 75. minutu postigao je Son, ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu.

Rezultati: Bornmut – Lester 2:1 (0:1) /Biling 68, Kristi 71 – Daka 10/, Čelsi – Vulverhempton 2:0 (1:0) /Haverc 45+3, Pulišić 54/, Mančester Siti – Sautempton 4:0 (2:0) /Kanselo 20, Foden 32, Marez 49, Haland 65/, Njukasl – Brentford 5:1 (2:0) /Gimaraeš 21, 56; Marfi 28, Almiron 82, Pinok 90ag – Toni 54p/, Brajton – Totenhem 0:1 (0:1) /Kejn 22/; nedjelja od 15: Kristal Palas – Lids, Vest Hem – Fulam, od 17.30: Arsenal – Liverpul, od 20: Everton – Mančester Junajted; ponedjeljak od 21: Notingem Forest – Aston Vila.