Kejn kao Čarlton i Runi: Strašan remi u Amsterdamu

0

Kao da je najbolje ostavljeno za kraj. Fudbaleri Holandije i Njemačke remizirali su 2:2 u utakmici poslednjeg dana prvog prozora Lige nacija u A diviziji.

Utakmicu na Johan Krojf Areni otvorio je Tijani Rajnders bijegom visoko postavljenoj odbrani Pancera i rutinskom realizacijom nakon samo minut i 39 sekundi igre.

Bio je to najbrži gol koji je primila Njemačka u poslednjih 50 godina, odnosno od pogotka takođe jednog Holanđanina, Johana Neskensa na Svjetskom prvenstvu 1975, kada je načeo Elf nakon samo minut i 26 sekundi.

Izjednačio je nakon odbitka Deniz Undav u 38. minutu, da bi preokret gostima donio Josua Kimih u 3. minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Robert Andrih je centrirao na lijevu stranu, David Raum u padu poslao loptu na peterac, Undav je promašio, ali je na pravom mjestu bio prvotimac Bajerna i ubacio je u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Denzel Damfriz u 49. minutu. Fudbaler Intera je sa dva metra zakucao loptu u mrežu poslije dobrog zagrađivanja na ćošku peterca i asistencije iz okreta snažnog Brajana Brobija.

Nakon hrabre igre i ubjedljivog poraza od Lala (2:5) u prvom kolu, Mađarska je večeras na Puškaš areni u Budimpešti odoljela svim atacima Lake konjice (0:0).

Gruzija je pokazala da raste, pošto je u Tirani pogotkom Giorgija Kočorašvilija stigla do druge pobjede u B1 grupi, gdje je Češka protiv Ukrajine upisala prvu pobjedu (3:2), uz dva gola veznjaka Viktore Plzenj, Pavela Sulca.

U B2 grupi su se nakon dva kola odvojili Engezi i Grci. Gordi Albio je večeras sa 2:0 savladao Finsku. Oba gola na Vembliju postigao je Hari Kejn.

Napadač Bajerna postao je večeras 10. fudbaler sa 100 i više nastupa za Englesku, a prvi sa takvim učinkom nakon 10 godina i Vejna Runija. Kejn je prvi fudbaler sa Ostrva nakon Runija koji je ostvario još jedan podvig. Naime, on je tek treći reprezentativac Engleske koji je pogađao u jubilarnom 100. meču za nacionalni tim. Nakon Bobija Čarltona 1970. protiv Sjeverne Irske i Runija 2014. u meču sa Slovenijom.

Heleni su identičnim rezultatom kao Englezi, slavili na gostovanju Irskoj.

Sjeverna Makedonija je pobjedom od 2:0 nad Jermenijom izbila na prvo mjesto grupe u C diviziji, iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Đoka Zajkova. Međutim, to nije smetalo Enesu Bardiju i Bojanu Miovskom iz Đirone da donesu tri boda svojoj reprezentaciji.

Ranije je u istoj grupi Letonija je savladala Farska ostrva minimalcem 1:0.

U poslednjem ešalonu Lige nacija, večeras su igrali Andora i Malta, a gosti su odnijeli tri boda zahvaljući golu Rajana Kamenzulija u 45. minutu.