Kamenjaš: “Lijepo je pobjeđivati, ispunili smo trenerove zadatke”

0

Košarkaši Budućnosti savladali su preksinoć SC Derbi rezultatom 80:62 u drugom meču od povratka sa Kranjske gore. Plavi su odigrali odlično u odbrani, dok šefa stručnog štaba Andreja Žakelja mogu da raduju dobro raspoređeni poeni u napadu.

Flečer Megi je bio najefikasniji sa 18 poena, dok su Aleksa IlićJogi Ferele i Kenan Kamenjaš ubacili po deset poena.

Kameni je dodao i tri skoka u svoju statistiku.

Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, sa dosta energije i dobrom odbranom, osim druge četvrtine, gdje smo primili 21 poen. Došlo je u drugoj dionici do konfuzije, nismo poštovali principe odbrane, ali gledajući prvu i treću četvrtinu u kojima smo primili 11 i pet poena, može se reći da smo ispunili zadatke koje je trener stavio pred nas“, rekao je Kamenjaš.

Do početka sezone je ostalo još desetak dana. Bosanskohercegovački centar zadovoljan je dosadašnjim tokom priprema i pripremnim mečevima.

Uvijek je lijepo pobjeđivati pa i u ovim prijateljskim utakmica. Znamo šta znači pripremni period. Trener postavlja pred nas ciljeve kako bismo napredovali. Imamo solidan broj igrača od prošle sezone, ali i nove momke koji treba da pohvataju te principe, pogotovo u odbra odbrani. To ide dobro za sada“, poručuje centar Budućnosti, Kenan Kamenjaš.