Kadetkinje Srbije poražene od Mađarske u četvrtfinalu SP

0

Kadetkinje Srbije nisu uspjele da se plasiraju u polufinale rukometnog Svjetskog prvenstva u Kini. Izabranice Zorana Barbulovića su poražene u četvrtfinalu od Mađarske – 24:29 (11:16).

Loše su Srpkinje odgrala prvo poluvreme, gubile i sa -7 (9:16). U prvih 10 minuta nastavka meča, srpske mlade rukometašice su odigrale sjajno, napravile seriju 8:1, izjednačile na 17:17. Ipak, u finišu Mađarska je dodala gas i na kraju slavila ubjedljivo.

Mađarska je ostala sa maksimalnim učinkom na planetarnom šampionatu, dok Srbiji čeka plasman od petog do osmog mjesta. Kadeti Srbije su bili šesti u Evropi, a sada i ova generacija djevojaka, 2006. godine i mlađe, vratila je osmjehe srpskom reprezentativnom rukometu.

Tatjana Činku je sakupila 11 odbrana, a Anja Petrović dvije. Sara Radović je postigla pet golova, Mia Nedeljković četiri, a po tri Milica Momčilović, Milica Otašević, Mia Đekić i Lara Stanić.

Kod Mađarica najefikasnija je bila Virag Fazekaš sa devet pogodaka, a Renata Kečeli Mesaroš je dala sedam. Greta Majoroš je sakupila devet intervencija.