Kadeti Crne Gore poraženi od Švajcarske

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Švajcarske u drugom kolu grupe 10 prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Najjača selekcija u grupi slavila je rezultatom 3:0, čime je upisala drugu pobjedu. Sa druge strane, Sokoli su ostali na učinku od jednog boda uoči posljednjeg kola i duela sa Moldavijom, 29. oktobra.

Golove za Švajcarsku postigli su Nevio Šerer u 23, Josip Bralić u 72. i Ivan Kosalter u 77. minutu.

Najbolje šanse za naš tim propustili su Andrija Vukoje u 65. minutu i Matija Jovanović, dva minuta kasnije.

Danas smo igrali protiv ekipe koje ima jednako dobro raspoređen kvalitet i na individualnom i kolektivnom nivou. Teško je igrati protiv ekipe koja jednako dobro igra i iz posjeda lopte i iz transformacije, a uz to ima i skoro stopostotnu realizaciju. Zato i jesu među boljim ekipama u ovom uzrastu u Evropi. Sa druge strane, mi smo im onemogućili da igraju iz svoje polovine i taktički dobro i visoko igrali, ali primili smo gol iz prekida i imali kod 1:0 tri šanse koje ne smijete promašiti u ovakvim mečevima. Na kraju krajeva, nemam što da zamjerim momcima, igrali su koliko su mogli protiv veoma kvalitetnog rivala“, kazao je selektor Radovan Kavaja, prenosi FSCG.