Kada makar Marej pomogne Jokiću onda nema problema za Denver

0

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su na svom parketu Milvoki Bakse 129:106 u meču NBA lige odigranom prošle noći

Odličan meč odigrao je Denver, najviše zahvaljujući svom najboljem igraču Nikoli Jokiću koji ih je i vodio do trijumfa. Jokić je imao 31 poen, šest skokova i 11 asistencija.

Pratio ga je Džamal Marej sa 26 poena i devet skokova, dok je Majkl Porter dodao 19 poena. Inače, Denver ove sezone ima skor 8-0 u utakmicama kada Jokić i Marej ubace preko 25 poena.

Meč je obilježio okršaj Janisa Adetokunba sa Jokićem. Na kraju je Grk poput srpskog centra imao 31 poen, uz devet skokova i četiri asistencije.

Pratili su ga Grejson Alen, Bruk Lopez i Kris Midlton sa po 13 poena.

Denver je prvi na Zapadu sa skorom 50 – 24, dok je Milvoki prvi na Istoku sa 53 – 21.

Košarkaši Atlante nastavljaju pohod ka plej-ofu ili makar plej-inu, pošto su zabilježili pobjedu protiv konferencijskog rivala Indijane 143:130.

Veoma važna pobjeda za Jastrebove. Nalaze se trenutno u zoni plej-ina, a imaju četiri pobjede manje od Majamija koji drži poslednje mesto koje direktno vodi u plej-of, tako da postoji nada. Sa druge strane Pejsersi ovim porazom gube korak za ekipama koje su u plej-inu.

Napadi su bili veoma raspoloženi, a u prve dvije četvrtine vodila se ravnopravna borba. Indijana je vodila gotovo čitavu prvu dionicu. Atlanta je u finišu preokrenula i povela u drugoj 53:47. Uslijedila je serija gostiju 12-4 za preokret i vođstvo su gosti držali do poluvremena na koje su otišli uz minimalnu prednost – 74:72.

Ipak, u nastavku drugačija priča. Atlanta mnogo bolja u odbrani i počinje da lomi meč u svoju korist. Početkom četvrte četvrtine dolazi prvi put do dvocifrenog plusa (110:100) i od tada razlika praktično nije silazila na ispod 10 poena.

Kod pobjednika prednjačili su Kolins sa 21 poenom, Marej sa 20 poena i 12 asistencija i Kapela sa po 17 poena i skokova. Bogdan Bogdanović imao je „tihu“ partiju sa devet poena (šut iz igre 4/8, 1/2 za tri poena), četiri skoka i asistencijom. Na drugoj strani Nvora je briljirao sa 33 poena i sedam skokova, dok je Holibarton imao dabl dabl od 19 poena i 13 asistencija.

Ostali rezultati: Majami – Bruklin 100:129, Finiks – Filadelfija 125:105, Sakramento – Juta 121:113, LA Klipers – Nju Orleans 110:131.