Junjted prekinuo seriju poraza

0

Mančester junajted prekinuo je seriju od dva poraza u Premijer ligi. Danas su na gostovanju Sautemptonu slavili sa 3:0 u okviru 4. kola šampionata Engleske.

Mogli su Sveci do vođstva u 33. minutu. Tajler Dibling je pobjegao Diogu Dalou koji ga je oborio u svom kaznenom prostoru, a sudija Stjuart Atvel bez razmišljanja je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je Kameron Arčer, ali je njegov udarac pročitao i odbranio golman Crvenih đavola, Andre Onana. Kamerunski čuvar mreže je tako postao prvi golman Junajteda koji je odbranio penal na gostovanju u Premijer ligi još od novembra 2021. godine i odbrane Davida de Hee protiv Votforda.

Kako to obično bude u fudbalu kazna je uslijeda brzo i to surova. Manje od 120 sekundi je prošlo od promašenog penala Sautemptona do vođstva Mančester junajteda.

Kristijan Eriksen je kratko izveo korner do Bruna Fernandeša koji je odlično centrirao, a Matijas de Liht je ostao sam ispred peterca domaćih i precizno gađao dalji ugao Arona Remzdejla.

Blickrig tima Erika ten Haga upotpunio je Markus Rašford svojim prvim golom u Premijer ligi još od marta mjeseca. Igrao se 41. minut, engleski fudbaler se namjestio sa ivice kaznenog prostora i vrlo lijepo pogodio malu mrežu gola Sautemptona.

Sautempton je meč završio i sa igračem manje. Atvel je pokazao direktan crveni karton kapitenu domaćih Džeku Stivensu poslije grubog starta nad rezervistom gostiju, Alehandrom Garnaćom.

Upravo je Argentinac golom krunisao pobjedu Crvenih đavola. Kazemiro je proigrao Daloa koji je poslao povratnu loptu na peterac gdje je sam bio Garnaćo i rutinski pogodio.