Juniorske „lavice” zavise od Mađarske

0

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore je ponovo stala na korak od čuda na Evropskom prvenstvu u Rumuniji.

Jelena Vukčević i saigračice poražene su od Mađarske (28:25), nakon što su sredinom drugog poluvremena imale dva gola prednosti (23:21, 45. minut). Tako su propustile novu priliku da prirede čudo koje im je za dlaku izmaklo u posljednjem kolu grupne faze protiv vicešampiona svijeta – Danske.

Za polufinale još postoji nada. Do završnice smotre najboljih selekcija Evrope, izabranice trenera Igora Markovića mogu ako savladaju Francusku, koja je juče prokockala tri gola prednosti u posljednja četiri minuta i izgubila od Danske 29:30, čime je izgubila šanse za polufinale. Osim pobjede, Crnoj Gori je neophodan i trijumf Mađarske nad Dankinjama, a da u ta dva meča ukupna gol-razlika bude pet ili više…

U finišu meča, Mađarska koja je sa ovom generacijom prije dvije godine osvojila titulu prvaka Evrope na prvenstvu u Podgorici je bila bolja i došla do pobjede, četvrte u isto toliko odigranih mečeva na šampionatu u Rumuniji, čime je izborila plasman u polufinale.

Nikolina Marković sa sedam golova bila je najefikasnija u crnogorskom timu, dok je Jelena Vukčević postigla šest. Ema Kolić je četiri puta zatresla protivničku mrežu, a tri puta pogodila je Ivana Vujadinović.

Andrea Škerović je meč završila sa 12 odbrana.