JUNAK DANA: Golman Đirone odbranio tri penala!

0

Sportski junak dana stiže nam iz Španije.

Golman Đirone Paulo Gasaniga odbranio je čak tri penala u utakmici 9. kola La Lige protiv Atletik Bilbaa, koju je njegov tim kod kuće dobio rezultatom 2:1.

Argentinski čuvar mreže je prvo odbranio jedanaesterac Alehandru Berengeru u 28. minutu, zatim Injakiju Vilijamsu u 58, ali je isti sudija ponovio, pa je Ander Erera uzeo loptu da pokuša savladati Gasanigu, ali je golman Đirone i njemu „skinuo“ penal.

U međuvremenu, Đirona je povela preko Jasera Asprilje u 39. minutu, da bi dva minuta kasnije Oihan Sanset izjednačio na 1:1.

Međutim, Đirona je u dubokoj nadoknadi, tačnije u 99. minutu, stigla do trijumga, i to baš iz penala.

Kristijan Stuani je, za razliku od kolega iz Bilbaa, pogodio mrežu gostiju sa 11 metara, te donio tri boda svom timu.