Junajted se mučio na otvaranju nove sezone: Zirkze zlatna zamjena

0

Prvi meč nove sezone, mnogo starih problema za Mančester junajted, ali i jedan momak koji je odmah pokazao da bi mogao da bude veliko pojačanje…

Velikan sa „Old traforda“ se mučio protiv Fulama u prvom meču Premijer lige ove sezone, tačnije gost iz Londona je odigrao veoma dobar meč, ali srušio ga je Džošua Zirkze u 87. minutu – 1:0.

Sjajni Holanđanin, koji je stigao iz Bolonje, snalažljivo je zatresao mrežu nakon asistencije Alehandra Garnaća – i to u trenucima kada je ekipa Marka Silve stajala mnogo bolje na terenu.

Sjajna atmosfera sa „Teatra snova“ nije impresionirala goste iz zapadnog Londona, pa je Fulam bio bolji rival na startu utakmice, a veliku šansu imao je bek Keni Tete.

Kako je prolazilo prvo poluvrijeme, „đavoli“ su polako preuzimali kontrolu, a kapiten Bruno Fernandeš nije iskoristio dvije ogromne prilike – Bernd Leno je pokazao golmansku klasu.

Pokušavao je izmjenama Ten Hag da u drugom dijelu ubrza svoju ekipu, ušli su Zirkze i Garnaćo, ali nekako je opasniji iz tranzicije bio Fulam.

Nakon jednog kontranapada, Andreas Pereira je neshvatljivo pogodio Harija Megvajera kada je mogao nekog od saigrača da „lansira“ jedan na jedan sa Andre Onanom, da bi nešto kasnije poslije njegovog ubacivanja Lisandro Martines loptu izbacio skoro sa gol linije.

Ipak, u 87. minutu Bruno je iskoristio nezainteresovanost Toma Kernija da ga isprati, dodao je loptu Zirkzeu, Holanđanin je raširio do Garnaća, a Argentinac mu asistirao za super važnu pobjedu Mančester junajteda.

Zirkze je tako čini se spasio i trenera „đavola“ Erika ten Haga novih zvižduka navijača sa „Old traforda“ koji su kako je vrijeme odmicalo postajali sve nervozniji.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!