Jovetić igrao 60 minuta, Herta remizirala

0

Duel devetog kola Bundeslige između Herte i Frajburga na Olimpijskom stadionu u Berlinu završen je rezultatom 2:2. Frajburg se ovim bodom makar na kratko osamio na čelu tabele.

Bolje su favorizovani gosti otvorili meč. Preko Danijela Kofija Kjereha, reprezentativca Gane poveli su u 22. minutu.

Herta se ipak vratila do kraja poluvremena. Precizan je sa bijele tačke bio Lukebakio u 34. minutu. Tim iz Berlina je zaigrao još bolje na startu drugog dela. Rezervista Rihter je asistirao Serdaru za 2:1 u 61. minutu. Bod Frajburgu donio je rezervista Šade u 78. minutu.

Stevan Jovetić, reprezentativac Crne Gore, počeo je meč u dresu Herte, a igru je napustio u 65. minutu.

Herti je ovo bio četvrti vezani remi, dok je Frajburg vezao šesti meč bez poraza. Jedini u dosadašnjem delu šampionata doživjeli su na domaćem terenu od Borusije Dortmund još u trećoj rundi.

Keln je nakon poraza od Partizana u Ligi konferencija, primio pet golova u lokalnom derbiju sa Borusijom u Menhengladbahu (5:2).

Trener „jarčeva“ Štefan Baumgart napravio je čak osam izmjena u odnosu na meč sa Beograđanima.

„Ždrepci“ su poveli u 27. minutu, golom Fridriha nakon kornera Hofmana. Samo četiri minuta kasnije Florijan Kajnc je izjednačio iz penala nakon intervencije iz VAR sobe. Ključni trenutak odigrao se u 45. minutu kada je jedan od najboljih igrača gostiju Kajnc skrivio penal i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Tada je Borusija povela sa 2:1 (najstrožu kaznu sigurno izveo Bensebaini) i u drugom poluvremenu iskoristila prenost igrača više i napunila mrežu gostiju.

Golove su u nastavku meča postigli Štindl u 47, Bensebaini u 76. i Tiram u 90+1. minutu za Borusiju Menhengladbah, te Huseinbašić u 83. minutu za Keln.

Dodatni problem za Baumgarta predstavlja poveda Dejana Ljubičića, koji je morao da bude zamijenjen već u prvom poluvremenu.

Keln u četvrtak igra protiv Partizana novi meč u grupnoj fazi UEFA Lige konferencije, a onda u narednom kolu Bundeslige dočekuje ekipu Augzburga.

Borusija narednog vikenda gostuje Volfsburgu.

Rezultati: petak: Hofenhajm – Verder 1:2 (1:1) /Dabur 32 – Fulkrug 18, 86p/; subota: Augzburg – Volfzburg 1:1 (0:1) /Đumni 55 – Gerhart 27/, B. Leverkuzen – Šalke 4:0 (2:0) /Dijabi 38, Frimpong 41, 53, Paulinjo 90/, Bohum – A. Frankfurt 3:0 (0:0) /Hofman 71, Ndika 88ag, Forster 90+1/, Majnc – Lajpcig 1:1 (1:0) /Ingvartsen 45 – Enkunku 80/, B. Dortmund – B. Minhen 2:2 (0:1) /Mukoko 74, Modest 90+5 – Gorecka 33, Sane 53; crveni karton: Koman (Bajern) u 90/; nedelja: B. Menhengladbah – Keln 5:2 (2:1) /Fridrih 27, Bansebaini 45+1p, 76, Štindl 74, Tiram 90+1 – Kajnc 31p, Huseinbašić 84/, Herta – Frajburg 2:2 (1:1) /Lukebakio 34, Serdar 61 – Kiereh 22, Šade 78/, od 19.30: Štutgart – Union Berlin.