U Srbiji između Orlovata i Farkaždina došlo je do iskliznuća jedne cisterne tovarene eurodizelom, saopštilo je preduzeće „Infrastrukture željeznice Srbije“. Dodaju i da nije bilo curenja, niti isparenja, kao i da nema nikakve opasnosti po živote ljudi i životnu sredinu.

Kako se navodi u saopštenju, do iskliznuća je došlo u 19 sati i 20 minuta između stanica Orlovat i Farkaždin.

„Došlo je do iskliznuća jedne vagon cisterne, prve do lokomotive sa dva obrtna postolja, tovarene eurodizelom“, dodaje se u saopštenju „Infrastrukture željeznice Srbije“.

Prilikom ovog vanrednog događaja, kako navode, nije bilo curenja, niti isparenja i nema nikakve opasnosti po živote ljudi i životnu sredinu.

„Teretna kompozicija je u svom sastavu imala dvadeset vagon cisterni, koje su u vlasništvu kompanije NIS i saobraćala je iz Pančeva za Novi Sad“, ističe se u saopštenju.

Na lice mjesta je izašla Zajednička željeznička komisija za vanredne događaje „Infrastrukture željeznice Srbije“ i „Srbija Karga“, koja će utvrditi uzrok.

Ovo je treći slučaj iskliznuća vagona u posljedih nedjelju dana u Srbiji.

Tagovi