Izgradnja žičare Kotor-Lovćen je u završnoj fazi, kazao je predsjednik Opštine Kotor Vladimir Jokić. Ranije su žicom povezani prvi i posljednji stub a sada se, kaže Jokić, radi na prilazima žičari. Otvaranje je planirano za 13. jul ali Jokić vjeruje da to može biti i nešto ranije.
„Taj projekat ostaće zapamćen kao najefikasnije realizovan od momenta kada su stvorene formalno-pravne pretpostavke i zato moji komplimenti koncesionaru i izvođačima koji su ‘zgazili’ te građevinske radove i veoma sam zadovoljan time”, kazao je Jokić na RTCG.
Podsjećamo, žičara će biti dugačka 3.918 metara, kapaciteta 1.000 putnika po jednom satu i 40 gondola, dok će vrijeme putovanja biti 11 minuta.
Trasa počinje od lokaliteta Dub, u neposrednoj blizini tunela Vrmac, sve do lokacije Kuk na Lovćenu.
Radove izvodi konzorcijuma Leitner – Novi Volvox.
Predstavnici Vlade i konzorcijuma Leitner – Novi Volvox potpisali su krajem 2021. koncesioni ugovor o gradnji žičare Kotor-Lovćen. Radovi su počeli u julu prošle godine.

Mega odnosno megalomanska žičara Kotor-Lovćen degradira harmoniju prostora i etiku turističke ponude,pod naletom zombija i cvijetni tepih je posut trnjem,dok orao vrletni bdije nad grobovima predaka i krikom vida rane i bolnu zenicu oka zvijezde mitske