Jokić dobio bitku za Vembanjamom, Srbija sa Francuskom

0

Košarkaška reprezentacija Srbije zabilježila je impresivnu pobjedu u prvoj zvaničnoj utakmici u sklopu priprema za Olimpijske igre! Selekcija koju vodi Svetislav Pešić je u “LDLC areni” u Lionu bila bolja od Francuske rezultatom 79:67.

Bila je to potpuno zaslužena pobjeda Orlova.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jokić, koji je duel završio sa 20 poena (8/13 iz igre, 3/8 penali) i 12 skokova za nešto manje od 30 minuta na parketu.

Kapiten Bogdan Bogdanović je bio najbolji igrač tima u drugom poluvremenu, a na kraju je imao 15 poena (5/9 iz igre). Aleksa Avramović dodao devet poena, Vanja Marinković osam, a po sedam su zabilježili Marko Gudurić i Ognjen Dobrić.

U francuskoj ekipi Viktor Vembanjama je imao 14 poena (3/8 iz igre) i 10 skokova, dok je Geršon Jabusele imao 12 poena (4/9 iz igre).

Frenk Nilikina, bek Partizana, imao je devet poena, a Matijas Lesor i Evan Furnije dodali su po osam.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.