Jedno poluvrijeme nedovoljno Budućnosti za trijumf u Norveškoj

0

Jedno dobro poluvrijeme malo je da bi se mogla očekivati prva pobjeda u EHF Ligi šampiona.

Minimalan zaostatak nakon odličnog otpora favorizovanom protivniku u prvom poluvremenu, potom veliki pad u igri za peti poraz u elitnom takmičenju.

Vajpers je slavio (32:23) u utakmici 6. kola, Budućnost ponovo napravila veliki broj grešaka da bi mogla da dođe do pobjede na gostovanju timu koji je osvojio tri trofeja Lige šampiona u posljednje četiri sezone.

A malo ko je mogao da očekuje ovakav ishod nakon odličnog izdanja „plavih“ u prvom poluvremenu.

Vajpers je imao minimalnu prednost (15:14), a Budućnost mogla da žali zbog dva promašena sedmerca i najmanje pet zicera.

To je bilo i odlično u poređenju sa izdanjem u nastavku, jer je otpor trajao samo do 39. minuta kada je Nina Bulatović izjednačila na 19:19.

Tada se dogodio možda i ključni detalj – Bulatović se vraćala u odbranu, ali ju je lopta pogodila na putu ka centru, iako nije ni gledala ka njoj.

Sudije Duplij i Pobedrina su bile neumoljive, isključile su Bulatovićevu na dva minuta, a izabranice Bojane Popović kao da su se tu potpuno ugasile.

Do 59. minuta postigle su samo tri gola, Katrin Lunde je blistala na golu domaćina, a napad protivnika bio izuzetno efikasan za dvocifreno vođstvo 32:22.

Ivana Godeč i Ivona Pavićević bile su najefikasnije sa po pet golova, dok je jedan manje postigla Jelena Radivojević.