Jadran se protiv Novog Beograda zamalo vratio iz mrtvih

0

Vaterpolisti Jadrana poraženi su od Novog Beograda (10:13) u prvom kolu poslednjeg turnira Premijer regionalne lige u Dubrovniku.

Učesnik Lige šampiona je već na startu druge četvrtine vodio 5:1, Novljani su odbili da odmah predaju oružje. Stizali su vaterpolisti sa Škvera na 6:7 u drugom minutu treće četvrtine golom Danila Radovića in a 10:11, pogotkom povratnika Đura Radovića, pet minuta i 23 sekunde prije kraja utakmice. Više protiv jednog od glavnih favorita ta evropsku krunu, nisu mogli.

Izabranici Petra Radanovića će sjutra u 17 časova igrati protiv zagrebačke Mladosti.

JADRAN HN – NOVI BEOGRAD 10:13 (1:4, 2:3, 5:2, 2:4)

Bazen: „Gruž” u Dubrovniku. Sudije: Blašković i Radičević (Hrvatska). Igrač više: Jadran 8 (5), Novi Beograd 9 (5). Peterci: Jadran 1 (0), Novi Beograd 2 (1).

JADRAN HN: Đurović, Zizudin, Stupar, Vukićević 1, Vujović, D. Radović 3, Stevović, Garadašević, Đ. Radović 2, Gojković, Čaraj 1, V. Radović 1, I. Radović, Muskat 2.

NOVI BEOGRAD: Filipović, S. Rašović 4, Mandić 2, Granados, Ćetković, Pijetlović 1, Drašović 1 (1), Jakšić 1, Perković 2, Vlahopulos 1, Skubakis 1, V. Rašović, Fernandeš, Šušiašvili.