Jadran m:tel potopio Banjaluku, sjutra ključni meč sa Jugom

0

Rasplivavanje za vaterpoliste Jadran m:tel-a u pred najvažniji meč kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona u Dubrovniku. Novljani su sa lakoćom potopili Banja Luku u prvom kolu nadmetanja u komšiluku, rezultatom 35:3 (10:0, 7:1, 9:2, 9:0).

Banjalučani su prvi gol postigli preko Viktora Glavića u poslednjem minutu druge četvrtine. Međutim, prije toga je na semaforu bazena na Gružu pisalo nestvarnih 17:0 za crnogorskog predstavnika.

U drugom poluvremenu su vaterpolisti sa Škvera nastavili da nemilosrdno rešetaju mrežu nedoraslog rivala.

Banja Luka je uspjela da upiše još dva pogotka na svoj konto, ali nije poentirala u poslednjih 13 minuta i 42 sekunde.

Povratnik na klupu Jadrana, Vladimir Gojković je pružio šansu svim igračima, a u listu strijelaca se upisao i rezervni golman Ilija Radović, pogotkom sa svog gola u poslednjoj četvrtini. Jedino prvi čuvar mreže Darko Đurović nije zatresao mrežu šampiona Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji su bili Dimitrije Obradović Strahinja Gojković sa po sedam golova. Danilo Radović je postigao pet, Vuk Milojević četiri, a Uroš VučurovićDamjan Vujičić Danilo Stupar po dva pogotka. Mrežu Stefana Milovanovića pogađali su još Aleksandar IvovićMatija Sladović, Ilija i Vasilije Radović.

Strijelci za Banja Luku bili su Petar KojčinovićLuka Glišić i Glavić.

Naš vicešampion će već sjutra (petak) od 18.30 časova igrati odlučujući meč za prvo mjesto u A grupi, jedino koje vodi u najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje, sa domaćim Jugom.

GOSPARI U 2. ČETVRTINI SLOMILI DINAMO

Prvi favorit turnira na Gružu je večeras bio ubjedljiv protiv Dinamo Bukurešta sa 15:8 (3:3, 6:0, 3:1, 3:4).

Rumuni su dva puta vodili u prvoj četvrtini, da bi Gospari sa sedam vezanih golova razriješili sve dileme već do poluvremena.

Prekaljeni as Maro Joković i Filip Kržić sa po tri gola bili su najefikasniji u pobjedničkom timu. Isti učinak je drugoj strani imao Niko Čubranić.

RAFAL GARDAŠEVIĆA

Od crnogorskih vaterpolista večeras je na plivalište još izlazio samo Filip Gardašević. Bivši vaterpolista Jadrana i Primorca, sa četiri pogotka, predvodio je rumunsku Oradeu do ubjedljivog trijumfa nad Enkom (20:8) na startu C grupe.

U turskom timu najefikasniji je bio Jorgos Dervisis sa tri pogotka.

Njemački Špandau je u drugoj utakmici na turniru u Rumuniji pobijedio PAOK sa 12:10.

Berlinci su vodili cijelim tokom drugog poluvremena, predvođeni četvorostrukim strijelcima, Marekom Tkačem i Ivanom Vukojevićem, te stigli do startne pobjede. Četiri pogotka je u kapici Solunaca postigao Marin Delić.