Iza botovskih stranica Milojka Spajića stoji vlasnik firme koju je napravio Milan Roćen!

5

Botovske stranice na društvenim mrežama koje podržavaju direktno Milojka Spajića (ali je i Jakova Milatovića) kontroliše tajkun koji je novac zaradio tako što je odrađivao poslove za Milana Roćena, sivu eminenciju DPS-a. Taj biznismen sa sjevera Crne Gore (ime i prezime poznato redakciji, a objavićemo ga u susret formiranju vlade) kapital je stekao upravo zahvaljujući DPS-u i Milanu Roćenu i bio im je odan do 2022. godine kada se priključio Milojku Spajiću. Tada je, poslije pada 42 vlade, krenulo formiranje botovske mreže na društvenim mrežama, koje rade direktno po instrukcijama Spajića.

Sa tih profila na više društvenih mreža upućuju se pogrdne poruke partijama, političarima i novinarima koji ne veličaju lik i djelo Milojka Spajića i koji se prema njegovoj politici kritički odnose, dok se ostali funkcioneri Evrope sad sa tih profila pretjerano ne brane, a naročito ne Jakov Milatović.

Ti profili su naročito aktivni poslednjih dana, a target su im svi oni koji kritikuju način satsavljanja 44 vlade, u kojoj će iz sjenke upravljati upravo DPS. Zato i ne čudi što se svi oni koji to kritikuju napadaju, jer je sada sve jasnije, kada se zna da iza tih akcija stoji biznismen blizak i Spajiću i Roćenu.

Mreže botova i trolova u Crnoj Gori najčešće čine mladi članovi partija kojima je to odskočna daska za dalje napredovanje u stranci. Zadatak da “botuju” i “troluju” dobijaju i oni koji su preko partije dobili posao u nekoj državnoj firmi ili im je učinjena neka usluga, pa na taj način iskazuju zahvalnost.

Bot, skraćeno od robot, u svijetu podrazumijeva automatizovani program, odnosno softver, kojim upravlja algoritam. Njegova osnovna funkcija je da stvara, umnožava i komentariše različite objave na društvenim mrežama i portalima. U našoj državi – botovi su stvarni ljudi.

Trolovi su prave osobe, koje ciljano pokreću zapaljive i kontroverzne rasprave, kako bi stvorile i/ili produbile podjele u društvu, uz sijanje lažnih vijesti ili dezinformacija. Oni koriste botove kako bi povećali podršku objavama i na taj način zbunili i obmanuli one koji ih čitaju.

Vrlo je lako prepoznati bota, odnosno trola, i to preko osnovnih informacija s njegovog profila – imena i prezimena koji su obično lažni, fotografija, kao i sadržaja koji dijeli.

5 Comments
  1. Ivi komentariše

    Dakle voda je mokra! Nije ni ona džabe izdavača elektronske pasoše i vakcinisala Rosu, Aleluja Aleluja smrt fašizmu!

  2. Ivi komentariše

    Spremite kokice…. Najbolji su kučki lupeži, ekstravagantni…

  3. Ufff komentariše

    Pa i iza df stranica sroje botovi. Ponekad i iz sns pa eto nikom nista. Ako nista drugo ovi su domaci iz dps.

  4. q komentariše

    PES=DPS

  5. зорки komentariše

    Ti si bolesna osoba, ovdje se ne govori o JBB.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.