Iz „Ljutice Bogdana“ će ponovo tražiti da im Jovanović ne sudi: Železničar ipak zakočio

0

Činilo se posle prvog poluvremena da će Crvena zvezda do rutinske pobjede i nisu joj izmakla tri boda, ali drugi dio je donio probleme kiksom i povredom Omrija Glazera. Železničar je izjednačio, a gol za konačnih 2:1 primio posle duge provjere da li je lopta napustila granice igrališta punim obimom.

Srđan Jovanović je u 70. minutu dobio poruku iz VAR sobe da nije gol-aut, pa je posle prodora Nemanje Radonjića i asistencije Luki Iliću priznat. Biće dosta polemike oko tog detalja, kao i da li je arbitar u prvom poluvremenu trebalo da svira penal za Zvezdu posle pada Duartea i guranja s leđa Milikića.

Jovanović inače 17 mjeseci nije sudio utakmice crveno-bijelih, posle velikih primjedbi na njegov račun iz „Ljutice Bogdana“ i zahtjeva da im više ne arbitrira.

Radonjić je napravio ključni potez odmah po ulasku u igru, a ispostavilo se da je Milojević možda i pomalo neplanirano morao da uvodi Šerifa Endiaja. Rezultat i dešavanja na terenu diktirali su drugačije.

„Deljje“ spremne za Milano

Odmorio je Milojević skoro pola tima za utakmicu sa Interom. Nije ni uvodio u protokol Seola i Olajinku, ostavio je na klupi Spajića, Silasa i Endiaja. Njih petorica će sigurno biti starteri u utorak u Milanu.

Zaigrala je Zvezda u sistemu 3-4-2-1, što otvara mogućnost da tako izađe na teren i na „Meaci“. Pogotovo je to nije nerealno posle ulaska u ritam Drkušića i gola slovenačkog reprezentativca.

Prvijenac u dresu novog kluba Drkušić je postigao na asistenciju kolege iz reprezentacije Elšnika, glavom je zahvatio loptu tako da se činilo da neće biti gol, ali odbila se od stative preko gol-crte.

Posle rutinskog vođstva na poluvremena, Zvezda je imala mnogo problema u drugom dijelu i sigurno je da Milojević mnogim detaljima neće biti zadovoljan.

CRVENA ZVEZDA – ŽELEZNIČAR 2:1 (1:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 5.000. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Strijelci: 1:0 – Drkušić u 33, 1:1 – Eze u 60, 2:1 – L. Ilić u 70. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer (od 63. M. Ilić) – Điga, Drkušić, Rodić – Prucev, Krunić (od 63. Dalsio), Elšnik, Milson (od 67. Radonjić) – Katai (od 67. Endiaj), L. Ilić – Duarte (od 83. Maksimović).

ŽELEZNIČAR: Popović – Jusif, Milikić, Milunović, Konatar – Sanogo (od 81. Cvetković), Knežević (od 67. Milosavljević) – Jovanović (od 56. Pirgić), Mitrović, Eze (od 67. Ben) – Romanić.