Ivanović: Mlako smo počeli i zaključili utakmicu

0

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su prvi evroligaški poraz u tekućoj sezoni pošto ih je posle preokreta u poslednjoj četvrtini u Kaunasu pobijedio Žalgiris. Utakmica je podsjetila na neke nesupjehe crveno-bijelih u prethodnoj sezoni, a trener Duško Ivanović kritikovao je igru u odbrani svog tima.

Žalgiris je na kraju pobijedio sa 79:74, a crveno-bijeli su u poslednjem kvartalu imali i devet poena prednosti.

Žalgiris je zatvorio i otvorio utakmicu sa velikim intenzitetom, odigrali su dobro i čestitao bih im. Mi smo krenuli mlako, a završili skoro isto kao što smo i počeli utakmicu“, rekao je posle utakmice Duško Ivanović.

Crnogorski stručnjak smatra da je Edgaras Ulanovas bio ključni čovek u pobedi Žalgirisa.

Ulanovas nam je zadao probleme na niskom postu, često smo morali i da pomažemo sa njega u odbrani, a Žalgiris je to iskoristio i zahvaljujući odličnom protoku lopte došao do dobrih pozicija za šut. Ubacili su trojke i pokrenuli su svoj napad“, kazao je trener Zvezde.

Nije Žalgiris ništa mijenjao, već je igrao su kao protiv Virtusa i kao što i obično igra. Igrali su sa niskom petorkom u poslednjoj četvrtini, preuzimali su nas u odbrani. Imali smo velikih problema da dolazimo do pozicija za šut iz reketa“, zaključio je Ivanović.

Narednu utakmicu Zvezda igra u nedjelju u Čačku protiv Borca u trećem kolu ABA lige. Iduće sedmice na programu je „duplo“ kolo, a crveno-bijele očekuju dueli sa Monakom u Beogradu i sa Virtusom u Bolonji.