Portparol Međunarodne pomorske organizacije UN (IMO) saopštio je danas da su brodovi već prošli kroz Ormuski moreuz u okviru programa evakuacije koji je pokrenula IMO.

„Brodovi su već počeli da prolaze u okviru plana“, rekao je on, odbijajući da pruži bilo kakve detalje o brodovima koji su prošli, prenosi Rojters.

Podaci o praćenju brodova LSEG pokazali su da su u posljednjih 12 sati najmanje dva broda za prevoz suvog rasutog tereta i jedan teretni brod prošli kroz Ormuski moreuz, a da se najmanje 35 drugih komercijalnih brodova pripremalo za plovidbu kroz moreuz.

(Tanjug)

Tagovi