Ilić: Dozvolili smo Turcima da se previše lako odlijepe

0

Košarkaši Budućnosti su u Ankari u srijedu veče pretrpjeli prvi poraz u sezoni. Prošlogodišnji finalista, Turk Telekom, savladao je Plave u drugom kolu B grupe Evrokupa rezultatom 79:77. Imali su Podgoričani dva napada za produžetke ili čak pobjedu, ali Mekinli Rajt nije uspio da bude tas na vagi u korist ekipe Petra Mijovića.

Platili su košarkaši iz Njegoševog parka ceh lošoj igri u prvom poluvremnu. U duelu prvog kola sa Lijetkabelisom su u nastavku agresivnom igrom uspjeli da nadomjeste propušteno. Protiv ekipe Nenada Čanka nisu uspjeli da ponove podvig i “obrišu” minus 14, sedam i po minuta prije kraja meča.

Solidnu partiju je pružio Aleksa Ilić. Krilni centar je ubilježio osam skokova i blokadu.

Mislim da smo prvo poluvrijeme odigrali loše, nedovoljno skoncentrisani, Turk Telekom se odvojio previše lako i onda smo čitavo drugo poluvrijeme jurili rezultat. Tu smo izgubili dosta energije ali na kraju smo imali tu šansu za produžetak ili pobjedu, koju nažalost nismo iskoristili. Mislim da je drugo poluvrijeme pokazatelj kako treba da igramo defanzivno i kad smo na nivou u defanzivi možemo kontrolisati utakmice. Ostaje žal ali nas naredni meč očekuje već u subotu i treba da razmišljamo samo o njemu“, rekao je Ilić.

Krilni centar očekuje bolje partije u nastavku sezone.

Mislim da mogu još bolje od partije protiv Turk Telekoma jer ima dosta stvari koje mogu da popravim, kako ja tako i ekipa. Ne bih isticao sebe i svoju partiju, ipak smo doživjeli poraz i daleko je bitnije kakav smo rezultat postigli. Na meni je da radim i da ispravljam stvari, pomognem ekipi da dođe do novih pobjeda“.

Košarkaši Budućnosti neće imati puno vremena za analizu meča iz Ankare. Moraju su spremiti za naredni meč u ABA ligi, gdje u subotu od 19 časova dočekuju povratnika u elitu, Krku.

Čeka nas utakmica već za dva dana, ritam utakmica i putovanja kreće da se zahuktava. Igramo na domaćem terenu protiv Krke, poznate su naše ambicije u ABA ligi i ulazimo u utakmicu kao favoriti. Moramo opravdati tu ulogu jer je Krka odigrala odličan meč u prvom kolu protiv FMP-a na gostovanju i time pokazali da i oni imaju svoje ambicije i ciljeve. Nadam se da ćemo uz dobru igru i uz podršku navijača doći do nove pobjede. Imamo seriju utakmica u Morači i strašno je važno da budemo potpuno skoncentrisani na svaki idući meč. Ukoliko odigramo defanzivno kao u drugom poluvremenu protiv Turk Telekoma ili u mečevima prije njega vjerujem da ćemo zabilježiti novu pobjedu“, zaključio je Ilić.