Igra za zaborav: Pamtiće se prvi gol Vukčevićeve i plasman u glavnu rundu

1

Rukometašice Crne Gore su ispunile prvi cilj na Svjetskom prvenstvu.

Nakon Kameruna, dva boda upisale su i protiv Paragvaja (41:26), za plasman u glavnu rundu planetarne smotre.

Duel protiv Mađarske u ponedjeljak odlučiće pobjednika grupe i koliko bodova će prenijeti u glavnu rundu.

Bila je to još jedna rutinska pobjeda sa dvocifrenom razlikom, ali igra na startu meča je za brigu.

Ponovo su viđene oscilacije u igri i nepotrebno veliki broj tehničkih grešaka, ali najvažnija je pobjeda i to što su sve djevojke ostale zdrave.

Paragvaj je bolje otvorio duel u Helsingborgu, vodio je 5:1, potom i 7:4.

Uslijedio je najbolji period igre crnogorskog tima i osam vezanih golova za 12:7 u 20. minutu nakon gola Itane Grbić.

Prednost je prvi put bila dvocifrena u 47. minutu, nakon što je gol u kontri postigla Bobana Klikovac. Do kraja jedina dilema bila je konačna razlika.

Pamtiće se i debi Jelene Vukčević na najvećoj sceni i gol koji je upisala u 58. minutu.

Ivona Pavićević bila je najefikasnija sa devet golova, dok je Dijana Mugoša postigla osam.

Za igračicu utakmice proglašena je Tanja Ivanović koja je postigla četiri gola iz isto toliko pokušaja.