Igokea srušila blijedi Partizan: Mudi preuzeo ulogu dželata

0

Pogotkom Stefana Mudija, dvije sekunde prije kraja, Igokea je šokirala Partizan u 7. kolu ABA lige – 89:91.

Crno-bijeli već treći put ove sezone pokušali su da poslednji napad odigraju na Frenka Kaminskog, kome indisponirani Ognjen Jaramaz nije uspio ni da dobaci loptu iz auta. Međutim, po svemu prikazanom ekipa Željka Obradovića nije zaslužila ništa osim poraza.

Mekani, nezainteresovani, blijedi su bili domaći u odbrani, što su gosti iskoristili da rešetaju iza linije 6,75, pogotovo Nikola Tanasković i Marko Jeremić.

Šampion je samo jednom vodio (6:4), dok je prednost Igosa išla i do plus 22 u finišu treće četvrtine.

Partizan je na energiju Uroša Trifunovića i strah od pobjede Aleksandrovčana, uspio da izjednači 50 sekundi prije kraja, nakon izgubljene lopte Mudija i poena Trifunovića – 89:89.

Ipak, u završnici je pravda zadovoljena i pobjeda je otišla za Republiku Srpsku, pošto se Mudi hrabro zaletio i pogodio polaganje preko Zeka Ledeja.

Pobjednike su predvodii Tanasković i Jeremić sa po 17 poena. Tanasković je imao stopostotan šut iz igre – za tri poena 3/3, za dva poena 2/2. Jeremić je pogodio pet trojki iz 10 pokušaja. Edin Atić je ubacio 14, a Dragan Milosavljević 12 poena.

U redovima crno-bijelih dvocifreni su bili Ledej, sa 16, Trifunović sa poenom manje i Danilo Anđušić sa 13 poena. U sastavu nije bilo Doužera i povrijeđenog Kevina Pantera.

Bruno Kaboklo je na debiju za tri minuta i 20 sekundi postigao dva poena iz jednog jedinog pokušaja, imao je i jedan skok.

Rezultati i satnica – PETAK: Borac – SC Derbi 87:76, SUBOTA: FMP – Cedevita Olimpija 84:96, Budućnost – Split 72:58; NEDJELJA: Zadar – Crvena zvezda 74:81, Mornar – Mega 65:99, 21: Partizan – Igokea 89:91; PONEDJELJAK od 18: Krka – Cibona.