Hrabri TSC kao Čukarički

0

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole prvi put u istoriji igrali su u grupnoj fazi jednog evropskog takmičenja. Odlično su se predstavili, ali su na kraju ipak zaslužno poražni od ekipe Vest Hema.

Utakmica prvog kola UEFA Lige Evrope u Londonu završena je pobedom engleskog tima sa 3:1. Interesantno da je identičnim rezultatom nešto ranije poražen i Čukarički u Ligi konferencija.

Rival srpskog vicešampiona bio je prošlosezonski pobjednik UEFA Lige konferencije i trenutno šestoplasirani tim Premijer lige, ali su se momci iz Bačke Topole hrabro predstavili na Olimpijskom stadionu u prestonici Engleske.

Vest Hem je tokom čitave utakmice imao više od igre, ali su fudbaleri TSC-a uspjeli da odole u prvih 45 minuta, da bi na samom startu drugog poluvremena poveli sa 1:0: Petar Stanić je dobio duel sa snažnim Ogbonom, izašao sam ispred Fabijanskog i rutinski pogodio – 0:1!

Bio je to šok za domaće navijače, ali radost gostiju na žalost nije dugo trajala.

U 66. minutu Benrama je „zalomio“ Đorđevića na lijevoj strani, uputio centaršut, na loptu su pošli Petrović i Kudus i ona je završila u mreži – 1:1. Autogol je pripisan Nemanji Petroviću 1:1.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:1 za Vest Hem. Preokret je donio Mohamed Kudus posle kornera Džejmsa Vorda Prauza.

Konačsn rezultat – 3:1 za Vest Hem postavio je Souček posle još jednog kornera i asistencije Vorda Prauza, najzapaženijeg igrača na terenu.

Bez obzira na poraz, pohvale za igrače iz Bačke Topole i njihovog trenera Žarka Lazetića.

U narednom kolu 5. oktobra TSC u Bačkoj Topoli dočekuje Olimpijakos, dok Vest Hem gostuje Frajburgu.