Hajdenhajm u nadoknadi do istorijskog plasmana u Bundesligu

0

Istorija je ispisana – Hajdenhajm je novi bundesligaš. Prvi put i to kao pobjednik Cvajte!

U poslednjem kolu Cvajte, fudbaleri Hajdenhajma pobjedom u Regenzburgu (3:2) stigli su do najboljeg društva njemačkog fudbala.

U foto-finišu i tokom 11 minuta produžetka, pred 14.000 navijača, uspjeli su da nadoknade minus i od 1:2 stignu do slavodobitničkih 3:2, vrijednih plasmana u Bundesligu.

U 57. minutu, gosti su imali dva gola zaostatka i činilo se izgubili trku. Autogol Šalera, minut kasnije, potom i foto-finiš u režiji Bestea i Klajdinsta, u trećem i devetom minutu sudijske nadoknade vremena, doneli su veliki preokret i slavlje gostiju.

Prethodno je Hamburger sa 1:0 pobijedio u Sandhauzenu, ali to nije bilo dovoljno.

HSV je ostao na baraž poziciji u u dvomeču sa Štutgartom odlučivaće od 18. bundesligašu za narednu takmičarsku godinu.

Hajdenhajm je sezonu završio na prvom mestu, ispred Darmštada, koji je ranije obezbedio bundesligašku ulaznicu.

Iz lige su ispali Regenzburg i Sandhauzen, Arminiju čeka baraž za opstanak.

Ekipa iz Bilefelda obrukala se na gostovanju Magdeburgu (0:4) i ostala zakucana na 16. mjestu.

Novi bundesligaš Darmštad izgubio je na gostovanju Grojter Firtu (0:4).

Ostali mečevi nisu imali takmičarsku draž.

Holštajn Kil pobijedio je u Hanoveru sa 5:1.

Hansa je u Roštoku nadigrala Ajntraht iz Braunšvajga 2:1.

Minimalac na gostovaju Paderbornu upisali su fudbaleri Nirnberga.

Do pobjede (3:0) stigli su i fudbaleri Fortune, na stadionu u Kajzerslauternu.

U duelu Sankt Paulija i Karlsruea nije bilo pobjednika (1:1).