Gruzija se gostila pod Goricom

0

Fudbaleri Crne Gore poraženi su u posljednjoj prijateljskoj utakmici u ovoj godini.

Oslabljene ,,hrabre sokole“ savladala je Gruzija rezultatom 3:1, što je za naš tim drugi uzastopni poraz, nakon onog od Belgije prije četiri dana. A kao i u tom briselskom meču, Crna Gora je odigrala lošije prvo poluvrijeme.

Rival je to znao da kazni, pa je već nakon nešto više od pola sata igre imao dva gola prednosti. U 11. minutu Giorgi Čakvetadze je izveo korner, Giorgi Gvelesijani poslao loptu na drugu stativu, gdje je Otar Kiteišvili sačekao i sproveo u mrežu. Dvadesetak minuta kasnije lopta je ponovo bila u mreži Milana Mijatovića, ovog puta George Mikautadze je bio precizan na asistenciju Hviče Kvarackelije.

Bolja igra ,,sokola“ viđena je u nastavku. Ulazak Stevana Jovetića unio je novu energiju u igru, pa su krenule i ozbiljne situacije pred golom gostiju. Jovetić je u 55. minutu oprobao šut iz daljine, a u 62. sjajno pronašao Milutina Osmajića, ali je napadač Prestona sa nekoliko metara šutirao u golmana.

Ipak, gol je stigao četiri minuta kasnije. Jovetić i Stefan Mugoša su dobro kombinovali, nakon čega je najbolji strijelac u istoriji naše reprezentacije upisao 36 gol u 78. nastupu u ovom dresu.

I jedna i druga ekipa su nakon toga stvarale šanse, za Crnu Goru najbolju Slobodan Rubežić u 78. minutu, ali je do kraja utakmice samo Gruzija uspjela da pogodi. I to Budu Zivzivadze u 84. minutu, poslije dobrog kontra napada njegove ekipe.

Naredne izazovi ,,sokole“ čekaju u septembru, kada počinje novo izdanje UEFA Lige nacija. Na startu, 6. septembra, Crna Gora gostuje Islandu.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.