Granitna odbrana i raspucani Dedović i Jakšić odveli Srbiju u novo olimpijsko finale: Delfini jure treće zlato u nizu!

0

Vaterpolisti Srbije braniće olimpijsko zlato!

Srbija je ponovo u finalu Olimpijskih igara. Srbija je ostala vaterpolo velesila.

„Delfini“ su u polufinalu fenomenalnom igrom u odbrani „doveli do ludila“ Sjedinjene Američke Države i slavili sa 10:6.

Odigrao je srpski tim u stilu prethodne „zlatne generacije“ koja nam je donijela dva uzastopna olimpijska zlata i u potpunosti nadigrala Amerikance, koje se klupe predvodi Dejan Udovičić.

Blistao je golman Radoslav Filipović, dok su u napadu glavnu riječ vodili fantastični Nikola Dedović sa četiri i kapiten Nikola Jakšić strijelac tri pogotka.

Srbija će u finalu Olimpijskih igara igrati protiv boljeg iz meča Hrvatska – Mađarska.

Jurili su Srbi Amerikance na startu utakmice. Vodila je ekipa selektora Dejana Udovičića sa 1:0 i 2:1, ali je Srbija poboljšala igru u odbrani, što joj je podiglo samopouzdanje i donijelo preokret.

Najpre je Ranđelović izjadnačio na 2:2, a onda i mlađi od braće Jakšić, Petar, donio prvo vođstvo našem timu.

Nastavila je Srbija sa kvalitetnom igrom u defanzivi. Sjajno su „delfini“ branili napade rivala sa igračem više, a kapiten Nikola Jakšić odveo je Srbiju na 4:2.

Uspjeli su izabranici selektora Uroša Stevanovića da do kraja prvog poluvremena sačuvaju dva pogotka prednosti. Najviše zahvaljujući Nikoli Dedoviću, koji je dva puta zaredom matirao čuvare mreže Amerike Vajnberga, pa se na odmor otišlo sa vođstvom našeg tima od 6:4.

Nastavio je raspoloženi Dedović da „teroriše“ Amerikance na startu drugog dijela, upisao het-trik i odveo nas na maksimalnih „+3“ – 7:4.

Mandić danas nije toliko dobro šutirao, ali jeste sjajno asistirao. Njegovo perfektno dodavanje u gol je pretvorio centar Nemanja Vico za 8:5.

Stao je napad Srbije u narednih nekoliko minuta treće četvrtine, rival je smanjio na 8:6, ali su srpski vaterpolisti kvalitetnom igrom u odbrani uspijevali da ostanu u vođstvu pred poslednjih osam minuta polufinala.

Branili su se fenomenalno i na početku četvrte četvrtine, a golom maestralnog Dedovića vratili velikih tri gola prednosti – 9:6.

Sudbinu Amerikanaca zapečatio je kapiten Nikola Jakšić svojim trećim pogotkom za nedostižnih 10:6 u samom finišu utakmice.