„Bagro srpska, sve vam džaba…“, napisao je na svom fb profilu, Predrag Nikolić, diplomirani inženjer građevinstva i REV (evropski prepoznati procjenitelj) koji je pristupio je pokretu URA, početkom 2019. godine.
Nikolić naročito je istakao doprinos koji URA daje vaninstitucionalnoj borbi koja se trenutno odvija.
“Kao dugogodišnji građanski aktivista u pokretu URA sam prepoznao jedinu istinski građansku partiju koja u svoj fokus uvijek stavlja realne probleme građana“, kazao je tada Nikolić.
Dužni smo, kao i mnogo puta do sada, da reagujemo na govor mržnje, posebno onih koji sebe ističu kao građanske aktiviste. Posebno, ako imamo u vidu, da je Nikolić i predsjednik Upravnog odbora Udruženja nezavisnih procjenjivača Crne Gore.
Naime, on je na svom fejsbuk profilu, postavio, pa nakon reakcija obrisao objavu, u kojoj je Srbe nazvao bagrom, ubicama, zločincima…
U jednom od komentara, on čak ističe, da nije on obrisao takvu objavu, već je to učini Fejsbuk.
Postavlja se pitanje, da li je ovo taj prihvatljivi „građanski duh“ i „građanizam“ koji se očitava u Crnoj Gori?
(IN4S)


