Kako je objavio građanski aktivista, Aleksandar Dragićević, mašina je dizajnirana za rad u najtežim i najizazovnijim terenima, kamenolomima i gradilištima – zaposleni deponije će ga koristiti za svoje dnevne obaveze.
„Zajedno sa pauk bagerom ovaj kiper može pomoći u probijanju i čišćenju terena, akcijama tokom odrona, zemljotresa, klizišta, poplava… Zajedno ove dvije mašine nemaju prepreka kada je teren u pitanju“, napisao je Dragićević na društvenim mrežama.
Cijena nabavke mašine je, kako kaže, 350.000 evra plus PDV, a kupljena je od sredstava Deponije.
(RTV PG)